Který šlehač bude ideálním pomocníkem ve vaší kuchyni?

Datum: 02.04.2010 Autor: Petr Vydrus Přečteno: 632

Kuchyňské roboty a mixéry se staly již nedílnou součástí každé kuchyně. Každý den nám pomáhají v přípravě oblíbených jídel. Ať již se jedná o jednoduché odšťavnění ovoce a zeleniny, rpzdrcení rajčat nebo zamíchání libovolného těsta, vždy jej potřebujeme. Jaký však vybrat typ, aby splnil všechny naše požadavky?

Ruční šlehač
Tyčový mixér
Šlehač mléka

První možností je koupit klasický ruční šlehač. Používá se především na šlehání těsta. Existují na výběr i dražší verze, ke kterým se dodává široké příslušenství a tím možnosti použití rapidně stoupají. Při výběru by jsme měli zvážit především tři základní vlastnosti. První je cena, kdy se vyplatí invetovat do šlehače z cenové kategorie okolo 1000 Kč. Druhou vlastností je vahá. Ruční šlehač se musí po celou dobu držet v ruce, což by u výrobků nad 0,9 Kg mohl být problém. Třetí vlastností šlehače je počet rychlostí. Ty nám umožňují na začátku šlehaní nebo mixování zvolit pomalejší rychlost a postupně přidávat. Na trhu se ovšem v poslední době vyskutuje i nový druh kuchyňského spotřebiče. Jedná se o tyčový mixér. Tento je podstatně lehčí a konstrukčně je rešen jako tyč – i typem držení. Tento typ nabízí širší možnosti využití - mixování surovin, šlehaní surovin a dokonce i sekání a drcení (například ledu). Zde je ovšem nutno sáhnout hlouběji do kapsy. Rozumné přístroje s dostatatečným příslušenstvím se vyskytují v kategorii nad 2000 Kč. Cenové srovnání vychází nevýhodně do doby, než si uvědomíme, že tento praktický kuchyňský robot zastane funkci dvou přístrojů. Posledním velmi praktickým pomocníkem v kuchyni je šlehač mléka. Elektrický šlehač funguje na tužkové baterie, které není potřeba příliš často měnit. Oproti tomu existuje i alternativa bez energie. Energií u tohoto šlehače je vaše ruka, která pohybuje držákem na víčku sklenice, který je připeněn k filtru uvnitř. Tím dochází k požadované úpravě mléka a přípravě dokonale lahodné kávy.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce