Prasečí chřipka H1N1 může ohrozit těhotné ženy

Datum: 23.02.2010 Autor: Actiprotect Přečteno: 546
/images/clanky/1266939812_acti-protect-maska.jpg

Chřipka patří mezi nejčastější infekční onemocnění. Každoročně se jí nakazí celosvětově až 10 % populace a v době pandemie to může být dokonce až 40 – 50 %.

těhotným ženám
Acti Protect je novinkou
Rouška proti chřipce Acti Protect

Chřipka doprovází lidstvo odnepaměti. Jedná se o onemocnění, které se vyskytuje poměrně často, především v zimních měsících. Podobné příznaky jako chřipka však vyvolává i řada dalších virových a bakteriálních onemocnění a nelze je zaměňovat.

Nejznámějším zdokumentovaným případem pandemie chřipky je tzv. španělská chřipka, typ viru A (H1N1), kterou onemocněla na počátku 20. století skoro čtvrtina obyvatelstva Evropy a na její následky zemřelo 20-40 milionů lidí. Ve 20. století postihly svět i další vlny chřipkové pandemie, ale neměly tak katastrofální následky jako španělská chřipka. Posledním zaznamenaným případem je tzv. hongkongská chřipka, typ viru A (H3N2), z roku 1968, která byla příčinou 1-4 milionů úmrtí.

Původním zdrojem infekce byla zvířata – hlavně prasata, kachny a koně. Předpokládá se, že chřipka se u lidí poprvé objevila někdy kolem roku 5 000 – 2 000 před naším letopočtem v souvislosti se zdomácněním zvířat.

Příznaky chřipky
Nástup příznaků je velmi rychlý. Ráno se můžete cítit úplně v pořádku, během dnes se mohou začít objevovat první příznaky a večer onemocnění propukne naplno. Typickými příznaky je horečka (38– 40° C), bolesti hlavy, očí. Postupně se přidají i bolesti končetin, svalů a kloubů. Člověk má pocit celkové vyčerpanosti a únavy.

Prasečí chřipka H1N1, jejíž pandemie představuje riziko současnosti, se zatím objevila v 80 % zemí celého světa. Podle odhadů by mohla zasáhnout až 25 % obyvatelstva, přičemž asi 4 % bude nutné hospitalizovat. Odhadovaný počet obětí bude asi 4 miliony.

Virus chřipky může infikovat každého z nás. Riziko závažných komplikací však hrozí především těhotným ženám a lidem s chronickými onemocněními (např. cukrovkou, astmatem, chronickým onemocněním srdce apod.).

Zvlášť opatrní by měli být lidé, kteří jsou s větší pravděpodobností vystaveni nákaze:
• lidé, kteří využívají hromadné dopravní prostředky (autobusy, vlaky, letadla)
• rodiny se školou povinnými dětmi
• obyvatelé přelidněných oblastí s vysokým výskytem infekcí
• prodavači, především lékárníci, kteří často přicházejí do styku s nemocnými.

Spolehlivá možnost ochrany před prasečí chřipkou je nová respirační maska Acti Protect

Acti Protect je novinkou na našem trhu a byla vyvinuta právě kvůli hrozbě pandemie chřipky H1N1. Jedná se o ochrannou roušku – „dýchací masku“ s protivirovou ochrannou vrstvou „virucoat“. Tato ochranná vrstva prokazatelně zahubí až 99,99 % virů typu H1N1 a efektivně chrání i před dalšími typy chřipkových virů.

Jedná se o jediný typ ochranné roušky, který kromě ochrany přímo „usmrcuje“ – inaktivuje chřipkový virus typu H1N1. Acti Protect obsahuje navíc kvalitní vícevrstvový ochranný filtr, který zachycuje částice přenášené vzduchem a absorbuje vlhkost. Maska se snadno používá a chrání po celý den – tedy 24 hodin. Je pohodlná a poskytuje maximální komfort při dýchání, neboť je nijak neomezuje.

Rouška proti chřipce Acti Protect je dostupná v lékárnách. Jedno balení obsahuje 4 roušky a jejich „trvanlivost“ je 3 roky. Acti Protect pro ochranu matek a plodu před chřipkou doporučuje Česká gynekologicko - porodnická společnost.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Dobré PR je konkurenční výhodou

Každá firma se snaží o co nejlepší image. Úkolem public relations (PR) je budování dobrého jména firmy.

Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vašeho domu

Zejména u starších domů díky jejich nedokonalé konstrukci dochází k velkým energetickým ztrátám. Kde je situace nejhorší a úniky jsou největší, pomůže odhalit termografie budovy pomocí kvalitní termokamery.

Kvalita povrstvení zorníků je pro ochranné brýle zásadní

Ochranné pracovní brýle musí maximálně chránit zrak a zajišťovat ideální výhled za každé situace. Zamlžené, poškrábané nebo znečištěné zorníky znesnadňují výkon práce a výrazně zvyšují riziko úrazu během pracovní...

Mýtus o půjčkách se zástavou nemovitostí

Chcete půjčku, kde nejsou poplatky předem? Tak naše nebankovní půjčka je zcela bez poplatků předem. Nemusíte se obávat poplatků. Požádejte si o půjčku ihned

Máte webové stránky opravdu kvalitní?

Internet umožňuje mnoho způsobů, jak svou firmu prezentovat a jak upozornit na sebe a na nabízené produkty či služby. Jedním ze základních způsobů prezentace firmy jsou webové stránky. Web může na první pohled zaujmout nebo...

Zateplení a hydroizolace plochých střech

Majitelé starších domů s plochou střechou musí často řešit řadu problémů nejen se špatnou hydroizolací, ale i problémy s tepelnou izolací. <br /> <br />

Brýle s ochranou proti zamlžení vhodné ke sterilizaci

Je běžným standardem, že uvex dodává na trh ochranné pracovní brýle s polakováním proti zamlžení. V současné době, kdy je kladen vysoký důraz na ochranu před virovým nebezpečím, se ve vývojovém středisku uvex podařilo...

Jaká je souvislost mezi inzercí na internetu a získáváním zpětných odkazů pro váš web?

Každá firma chce, aby se její web zobrazoval ve vyhledávačích na předních pozicích. Pořadí výsledků vyhledávání závisí zejména na počtu a kvalitě zpětných odkazů webové stránky.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce