Prasečí chřipka H1N1 může ohrozit těhotné ženy

Datum: 23.02.2010 Autor: Actiprotect Přečteno: 758
/images/clanky/1266939812_acti-protect-maska.jpg

Chřipka patří mezi nejčastější infekční onemocnění. Každoročně se jí nakazí celosvětově až 10 % populace a v době pandemie to může být dokonce až 40 – 50 %.

těhotným ženám
Acti Protect je novinkou
Rouška proti chřipce Acti Protect

Chřipka doprovází lidstvo odnepaměti. Jedná se o onemocnění, které se vyskytuje poměrně často, především v zimních měsících. Podobné příznaky jako chřipka však vyvolává i řada dalších virových a bakteriálních onemocnění a nelze je zaměňovat.

Nejznámějším zdokumentovaným případem pandemie chřipky je tzv. španělská chřipka, typ viru A (H1N1), kterou onemocněla na počátku 20. století skoro čtvrtina obyvatelstva Evropy a na její následky zemřelo 20-40 milionů lidí. Ve 20. století postihly svět i další vlny chřipkové pandemie, ale neměly tak katastrofální následky jako španělská chřipka. Posledním zaznamenaným případem je tzv. hongkongská chřipka, typ viru A (H3N2), z roku 1968, která byla příčinou 1-4 milionů úmrtí.

Původním zdrojem infekce byla zvířata – hlavně prasata, kachny a koně. Předpokládá se, že chřipka se u lidí poprvé objevila někdy kolem roku 5 000 – 2 000 před naším letopočtem v souvislosti se zdomácněním zvířat.

Příznaky chřipky
Nástup příznaků je velmi rychlý. Ráno se můžete cítit úplně v pořádku, během dnes se mohou začít objevovat první příznaky a večer onemocnění propukne naplno. Typickými příznaky je horečka (38– 40° C), bolesti hlavy, očí. Postupně se přidají i bolesti končetin, svalů a kloubů. Člověk má pocit celkové vyčerpanosti a únavy.

Prasečí chřipka H1N1, jejíž pandemie představuje riziko současnosti, se zatím objevila v 80 % zemí celého světa. Podle odhadů by mohla zasáhnout až 25 % obyvatelstva, přičemž asi 4 % bude nutné hospitalizovat. Odhadovaný počet obětí bude asi 4 miliony.

Virus chřipky může infikovat každého z nás. Riziko závažných komplikací však hrozí především těhotným ženám a lidem s chronickými onemocněními (např. cukrovkou, astmatem, chronickým onemocněním srdce apod.).

Zvlášť opatrní by měli být lidé, kteří jsou s větší pravděpodobností vystaveni nákaze:
• lidé, kteří využívají hromadné dopravní prostředky (autobusy, vlaky, letadla)
• rodiny se školou povinnými dětmi
• obyvatelé přelidněných oblastí s vysokým výskytem infekcí
• prodavači, především lékárníci, kteří často přicházejí do styku s nemocnými.

Spolehlivá možnost ochrany před prasečí chřipkou je nová respirační maska Acti Protect

Acti Protect je novinkou na našem trhu a byla vyvinuta právě kvůli hrozbě pandemie chřipky H1N1. Jedná se o ochrannou roušku – „dýchací masku“ s protivirovou ochrannou vrstvou „virucoat“. Tato ochranná vrstva prokazatelně zahubí až 99,99 % virů typu H1N1 a efektivně chrání i před dalšími typy chřipkových virů.

Jedná se o jediný typ ochranné roušky, který kromě ochrany přímo „usmrcuje“ – inaktivuje chřipkový virus typu H1N1. Acti Protect obsahuje navíc kvalitní vícevrstvový ochranný filtr, který zachycuje částice přenášené vzduchem a absorbuje vlhkost. Maska se snadno používá a chrání po celý den – tedy 24 hodin. Je pohodlná a poskytuje maximální komfort při dýchání, neboť je nijak neomezuje.

Rouška proti chřipce Acti Protect je dostupná v lékárnách. Jedno balení obsahuje 4 roušky a jejich „trvanlivost“ je 3 roky. Acti Protect pro ochranu matek a plodu před chřipkou doporučuje Česká gynekologicko - porodnická společnost.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce