Jsme jen chamtivá prasata?

Datum: 20.02.2010 Autor: Carl114 Přečteno: 739

Trapný výstřelek dnešní doby?
Všechno hromadit. Ranky, návštěvníky a kdo ví, co ještě. Vždyť jste si je přece na svůj nádherný web tak pracně nalákali. Proč tedy odkazovat jinak a dát někomu návštěvníka zadarmo? Směšné. Bohužel tohle používají i velké weby. Místo, aby odkázali přímo na web produktu nebo jejich stránku – odkáží na nějaký svůj článek o tomto produktu. Je to hrůza. Člověk si pak musí všechno Googlovat sám.

Osobní blog Tomáše Erlicha
Jsme jen chamtivá prasata?
Weblog Tomáše Erlicha

Naprosto upřímně mě se*ou weby, které mají v článku milion odkazů na podstránky webu. Kdyby to bylo k věci tak vše pochopím, ale tady se jedná o nesmyslné odkazy. Na každé slovo (internet, web, SEO, blogování) mají hned odkaz na své podstránky a kategorie. Jako by nikdo neuměl kouknout na menu a vybrat si kategorii sám. Jako by se měli ihned ve výsledcích vyhledávaní díky anchor textům objevit na prvním místě na zmíněná slova. Kdyby byli odkazy alespoň pěkné, ale oni nejsou. Odkazy mají hnusný kontrast a při shlédnutí jednoho odstavce na váš čučí 20 nesmyslných oranžových odkazů. Příšerný pohled.
Není to drobet arogantní k návštěvníkům?

Kliknete na nějaký produkt a doufáte, že se dostanete na stránky výrobce. Místo toho vyjede seznam článku o tomto tématu. Užitečnost? 0%. Takže musíte otevřít nové okno v prohlížeči a nakonec si stejně všechno najít sám.

Pokud už někdo odkáže pryč z webu … je tu hned další problém. Ke všem externím odkazům vkládá parametr nofollow. Pochopil bych, kdyby odkazoval na nějaké pornografické, či jinak nevhodné stránky, ale proč to vkládá ke každému externímu odkazu? Myslí si snad, že ztratí všechny ranky, zhroutí se svět, klesne návštěvnost a ve vyhledávačích klesne o 5 000 pozic dolu? Není to trochu dětinské?

Částečně situaci zkouším zlepšit projektem spřátelení blogů (http://tomaserlich.cz/jsme-jen-chamtiva-prasata/). Doufám, že si lidi uvědomí, že odkazovat na jiné stránky není nic špatného. K internetu přece hypertextové odkazy neodmyslitelně patří.

Více již v článku Jsme jen chamtivá prasata (http://tomaserlich.cz/jsme-jen-chamtiva-prasata/) na blogu Tomáše Erlicha.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce