Jsme jen chamtivá prasata?

Datum: 20.02.2010 Autor: Carl114 Přečteno: 766

Trapný výstřelek dnešní doby?
Všechno hromadit. Ranky, návštěvníky a kdo ví, co ještě. Vždyť jste si je přece na svůj nádherný web tak pracně nalákali. Proč tedy odkazovat jinak a dát někomu návštěvníka zadarmo? Směšné. Bohužel tohle používají i velké weby. Místo, aby odkázali přímo na web produktu nebo jejich stránku – odkáží na nějaký svůj článek o tomto produktu. Je to hrůza. Člověk si pak musí všechno Googlovat sám.

Osobní blog Tomáše Erlicha
Jsme jen chamtivá prasata?
Weblog Tomáše Erlicha

Naprosto upřímně mě se*ou weby, které mají v článku milion odkazů na podstránky webu. Kdyby to bylo k věci tak vše pochopím, ale tady se jedná o nesmyslné odkazy. Na každé slovo (internet, web, SEO, blogování) mají hned odkaz na své podstránky a kategorie. Jako by nikdo neuměl kouknout na menu a vybrat si kategorii sám. Jako by se měli ihned ve výsledcích vyhledávaní díky anchor textům objevit na prvním místě na zmíněná slova. Kdyby byli odkazy alespoň pěkné, ale oni nejsou. Odkazy mají hnusný kontrast a při shlédnutí jednoho odstavce na váš čučí 20 nesmyslných oranžových odkazů. Příšerný pohled.
Není to drobet arogantní k návštěvníkům?

Kliknete na nějaký produkt a doufáte, že se dostanete na stránky výrobce. Místo toho vyjede seznam článku o tomto tématu. Užitečnost? 0%. Takže musíte otevřít nové okno v prohlížeči a nakonec si stejně všechno najít sám.

Pokud už někdo odkáže pryč z webu … je tu hned další problém. Ke všem externím odkazům vkládá parametr nofollow. Pochopil bych, kdyby odkazoval na nějaké pornografické, či jinak nevhodné stránky, ale proč to vkládá ke každému externímu odkazu? Myslí si snad, že ztratí všechny ranky, zhroutí se svět, klesne návštěvnost a ve vyhledávačích klesne o 5 000 pozic dolu? Není to trochu dětinské?

Částečně situaci zkouším zlepšit projektem spřátelení blogů (http://tomaserlich.cz/jsme-jen-chamtiva-prasata/). Doufám, že si lidi uvědomí, že odkazovat na jiné stránky není nic špatného. K internetu přece hypertextové odkazy neodmyslitelně patří.

Více již v článku Jsme jen chamtivá prasata (http://tomaserlich.cz/jsme-jen-chamtiva-prasata/) na blogu Tomáše Erlicha.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce