Kancelářské židle - jaké má mít možnosti nastavení ?

Datum: 18.02.2010 Autor: Hynek Sedlák Přečteno: 460

Hledáte vhodnou kancelářskou židli pro Vaši domácí pracovnu nebo kancelář ? Potřebujete vědět v více o možnostech jejich polohování a vlivu na pohodlné sezní a ergonomii židle ?

Kancelářský nábytek
Kancelářské židle
Kancelářská křesla

Když si chcete pořídit kancelářskou židli, je více hledisek nad kterými musíte přemýšlet. Je to například cena, pohodlnost, ergonomie. Jedno z nich je i možnosti nastavení kancelářské židle. Tyto funkce mohou velmi přidat na pohodlí sezení a měli by být považovány za nutnost.

Jednou z nejdůleležitějších vlastností, kterou by tobrá kancelářská židle měla mít, je nastavitelné opěradlo. Vzhledm k tomu, že na světě neexistují 2 lidé, kteří by měli stejnou stavbu kostry, je toto nastavení velmi důležité. Výška a sklon opěradla by měla odpovídat zakřivení páteře. Plná opora by měla být hlavně v oblasti bederní páteře. Opěradlo židle by mělo mít také nastavitelný sklon.


Další možností nastavení na kancelářské židli, která je velmi důležitá, je možnost změny výšky sedáku židle. Pomocí synchronního mechanismu by mělo být možné výšku sedáku nastavit pro docílení oiptimální ergonomické pozice. Vaše nohy by měli pohodlné stát na podlaze, pokud ne, tak je potřeba výšku sedáku snížit.

Podívejme se také na sedadlo židle. Hrany sedáku by neměli být příliš ostré, aby nevytvářely tlakové body na našich nohou. Rovněž by měl být pohodlný a čalounění z materiálů jež je odolný a dobře se čistí.

Vaše kancelářská židle by měla mít područky které lze nastavit do optimální výšky. Polstrování područek zvýší pohodlí sezení.

V neposlední řadě je potřeba dbát i na bezpečnost Vaší kancelářské židle. Proto vybírejte židli vhodnou pro Vaši váhovou kategorii.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce