Laserová operace očí metodou Lasik

Datum: 12.02.2010 Autor: Lékaři Online Přečteno: 876
/images/clanky/1265991202_oko-modre.jpg

Obtěžuje vás nošení brýlí nebo se cítíte omezeni používáním kontaktních čoček?
Krátkozrakost, dalekozrakost i astigmatismus lze ve většině případů odstranit laserovou operací zvanou LASIK.

Lasik
Laserové operace očí
Zelený zákal

V současné době je LASIK jeden z nejčastěji prováděných očních laserových zákroků a u naprosté většiny pacientů proběhne bez pooperačních komplikací.
Předchází mu důkladné předoperační vyšetření – např. vyšetření refrakce, topografie rohovky, měření tloušťky rohovky, měření průměru zornice, slzivost a další.

Tato laserová operace očí se provádí ambulantně a vlastní zákrok trvá 5 – 10 minut. Oko je znecitlivěno anestetikem a jeho okolí je kryto sterilní rouškou . Pod víčka je umístěn malý rozvěrač, který brání mrkání.

V první fázi operace je mikrochirurgicky odříznut plát rohovky – rohovková lamela. Poté dochází k vlastní korekci rohovky pomocí laseru. U krátkozrakého pacienta se v potřebném rozsahu odstraňuje centrální část tkáně rohovky, při léčbě dalekozrakosti se odstraní část periferní tkáně. Korigujeme-li astigmatismus, vyrovnává laser odstraněním tkáně nepravidelné zakřivení rohovky.
Po ukončení laserové fáze přiloží operatér lamelu rohovky zpět na její původní místo. Lamelu není nutné přišívat, během 12 – 48 hodin pevně přilne ke zbývající rohovkové tkáni.

Vlastní operace je bezbolestná. Po odeznění účinku anestetika však může dočasně dojít k pocitu pálení , škrabání nebo řezání v oku. Ke zmírnění obtíží jsou aplikovány kortikosteroidy a umělé slzy, případně je možno k utlumení bolesti použít i analgetikum.

Po provedeném zákroku je obnova a zlepšení vidění velmi rychlé, pacienti se mohou vrátit k běžným aktivitám. Je však nutné absolvovat několik následných kontrol v časových intervalech, které určí lékař.

Více informací o operační metodě LASIK, oční kliniky, ceník, diskuze a příběhy pacientů, naleznete na portálu Lékaři online.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce