Praha TIP - nejlepší informační prostor „Zelená hruška“ - Výstavy v Praze, divadlo, kultura, společenský život.

Datum: 11.02.2010 Autor: Zdeněk Nesveda Přečteno: 822
/images/clanky/1265893073_hruska-yellow-copy.jpg

Symbolem internetového portálu, kde se prezentují věci, které se dějí v Praze, je provokativně zelená hruška. Praha je babylon až neuvěřitelného množství všemožného dění, a tak není vůbec jednoduché vymyslet systém, jak mapovat vše tak, aby se nezapomnělo na něco významně podstatného.

http://
http://
http://

Vymysleli jsme svůj vlastní prostor „Zelenou hrušku“, prostor ničím neohraničený, prostor, kde je místo pro všechno a pro každého, kdo se nějakým pozitivním způsobem podílí na životě hlavního města. Obdivujeme vše, co dobře funguje, co je chytré, co nám přináší radost, vše, co obohacuje naši duši i tělo. Vůbec si nelámeme hlavu s tím, jak ty věci třídit, nebo jak je selektovat a proč taky. Život podle pravítka je jednoznačná nuda, ano, povinnosti máme všichni, musíme je plnit, mají v našem životě místo a musejí mít svůj řád, ale my k nim chceme vytvářet protipól. Chceme ukazovat, že i se všemi povinnostmi a zodpovědností lze prožít ten hodnotně nejkrásnější, pestrý život s mnoha příjemnými prožitky. Tak do toho, obklopujme se kamarády, lidmi, se kterými je nám fajn, věcmi , které nás těší, cestujme a obdivujme vše, co za to stojí.

„Zelená hruška“ není superlativem, hruška je skutečný, opravdový život, který je na hony vzdálený brilantnímu PR. Určitě nám není lhostejné, kdo stránky „ Zelené hrušky“ čte, čtenáři jsou vyživující míza, vy čtete a hruška roste a košatí se. Je dobré, že cítíme, jak hruška přibývá na síle, objevují se další náměty a nápady nadšených lidí. Nejdeme napříč spektrem sociálního ani věkového rozložení čtenářů, ale křížem krážem. Rejdíme ve všech vrstvách a baví nás to, vytváříme zdravý chaos a evidentně to baví i čtenáře, dnes jsou jich již tisíce.

Máme radost z toho, že získáváme příznivce přirozenou cestou, cestou zájmu. Přirozenost je vlastnost, která se dnes příliš nenosí, necháváme se až příliš ovlivňovat ideologií, dříve komunistickou, dnes reklamní. Jsou však na světě věci nenápadné a nádherné ve své přirozené kráse, věci, které si zaslouží, abychom je objevovali a obdivovali. A je lhostejné, jestli vás uchvátí díra po suku ve staré stodole, kterou prochází paprsek slunce a nebo jestli váš obdiv a zájem patří nablýskanému mercedesu. Mercedes je totiž obdivuhodné auto, ale z úhlu technické a designové dokonalosti, nikoliv jako znak společenské úrovně svého majitele.

Začali jsme před rokem psát první řádky hrušky a prvotním pocitem bylo trochu zděšení. Najednou se zde začaly objevovat věci paradoxně od sebe vzdálené. Recept na mexické fazole vedle koncertu České filharmonie, Hurvínek vedle baletu Národního divadla. To ale přece není špatně, přece doba, kdy jsme věci zametali pod koberec, je dávno pryč. Pokud chceme mít prostor opravdu ničím neohraničený, musí tady být místo i pro věci a události obyčejné a všední. Výjimkou snad jsou pouze věci morálně odporné, agresivní a urážející.

To, co čtenáři nejvíce čtou, vypovídá o tom, že s morální krizí ve společnosti to nebude tak špatné, jak se o tom mluví. V popředí zájmu jsou informace o výstavách, divadle a koncertech. Následují rubriky „Vaše jasná realita„ - čtení o bydlení, „ Dobré ráno s hruškou“ - úvahy a zamyšlení, „Zima už je za dveřmi„ – doporučení, kam v letošní zimě na hory v tuzemsku a na Slovensku.

Připravujeme věci nové, které nás fascinují, které obdivujeme. Jsou to projekty, které ovlivňují tvář našeho města. Připravujeme kampaně pro podporu zajímavě odvážných developerských projektu, bydlení. Věnovat se tématu kvality bydlení považujeme za hodně důležité, je to jeden z prvků, který má vliv na spokojenou náladu ve společnosti.

„ Hruška„ je nový fenomén, který se uchytil v popředí zájmu informačních webů, máme z toho upřímnou radost, máme radost z každého nového čtenáře, z každého nového partnera. „Zelená hruška“ má svůj význam, a to je důležité, plní své poslání, a tím je šíření zajímavých názorů a myšlenek. Naše je adresa je krátká a stručná: www.praha-tip.cz – klikněte a dostanete se do volného prostoru informací o dění v hlavním městě Praha.

Green Pear Tip s.r.o. (GPT)
Podnikatelská 558
190 11 Praha 9 Běchovice
e - mail: redakce@praha-tip.cz
www.praha-tip.cz

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce