Chystáte se na dovolenou do Chorvatska?

Datum: 28.01.2010 Autor: Antorr Přečteno: 808

V těchto mrazivých zimních dnech je nejlepší čas na to zamýšlet se, kam vyrazit na letní dovolenou.


Chystáte se na dovolenou do Chorvatska?

V těchto mrazivých zimních dnech je nejlepší čas na to zamýšlet se, kam vyrazit na letní dovolenou. Už jenom to snění a představy o sluníčku, čistém moři a písečných plážích vás zaručeně zahřejí. Všem, kdo ještě nenavštívili Chorvatsko, mohu tuto zemi vřele doporučit.

A ti kdo už si zde někdy letní dovolenou užili mi jistě dají za pravdu a potvrdí i to, že se rádi budou v letech budoucích vracet. Vždyť je zde spousta krásných míst, která stojí za to navštívit a rozhodně není v silách člověka, stihnout to za jednu dovolenou.

Například region jižní Dalmácie je právem nazýván kulturně – přírodním rájem u moře. Na své si zde přijdou jak ti, kteří rádi tráví dovolenou lenošením na pláži, tak i turisté, kteří preferují aktivní dovolenou. V tomto splitském regionu je nejvyhledávanější Makarská riviéra, která nabízí písčito-oblázkové pláže, průzračně čisté moře a stín, který poskytují vzrostlé borovice. Komu by vadilo značné množství turistů na této nejznámější pláži, může zkusit najít nějakou opuštěnější pláž nebo navštívit některý z přilehlých ostrovů.

Pokud se rozhodnete trávit dovolenou alespoň z části aktivně, určitě nesmíte vynechat návštěvu měst Trogir a Split, jejichž části byly zapsány na seznam UNESCO. V Trogiru je největším skvostem katedrála svatého Vavřince a ve Splitu je to Diokleciánův palác. Z přírodních zajímavostí stojí za zmínku Modré a Červené jezero. Jezera jsou v krasové oblasti a v blízkosti Modrého jezera naleznete zříceninu hradu Imotski.

Pokud se budete rozhodovat, jak vyřešit otázku ubytování v Chorvatsku, můžete si vybrat mezi ubytováním v některém ze zdejších hotelů nebo v mnoha pohostinných soukromých apartmánech.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce