Jak vybrat florbalovou hůl

Datum: 16.01.2010 Autor: Tomáš Hradil Přečteno: 1989
/images/clanky/1263666925_marta_drzeni.jpg

Uvažujete o koupi florbalové hole a nejste si jisti, zda zvolit levé nebo pravé držení? Chcete poradit jakou optimální výšku a tvrdost vybrat? Přečtěte si tento článek!

florbal shop
Unihoc
florbalové hole

Uvažujete o koupi florbalové hole a nejste si jisti, zda zvolit levé nebo pravé držení? Chcete poradit jakou optimální výšku a tvrdost vybrat? Přečtěte si tento článek!

Správná orientace florbalové hole

Držíte-li při úchopu hokejky levou ruku dole, vyberte levou orientaci. Držíte-li naopak dole pravou ruku, vyberte pravou orientaci.

Volba správné délky hole je pro zvládnutí florbalových dovedností naprosto zásadní. Spousta hráčů tuto skutečnost podceňuje (zejména v mladším věku) a získává tak špatné návyky. Jakou tedy zvolit délku?

Pokud postavíte hůl na špičku čepele, měla by dosahovat přibližně k pupíku. Zvolíte-li delší hůl, ovlivní to zejména kvalitu Vaší střelby, krytí míčku a práci s ním. Zvolíte-li naopak příliš krátkou, budete mít menší dosah a hrozí Vám problémy se zády.

Výška hráče / délka hole:
110 - 120 cm 60 cm
120 - 140 cm 70 cm
140 - 150 cm 80 cm
150 - 160cm 87 cm
160 - 175cm 92 cm
175 - 190cm 96 cm
190 cm a více 100 cm

Správná tvrdost florbalové hole

Tvrdost zvolené hole nejvíce ovlivňuje Vaše váha a s ní související síla, ale rovněž Vaše florbalové zkušenosti. Zvolíte-li si příliš tvrdou hůl, nebudete schopni ji při střelbě dostatečně napružit a Vaše střela tak bude slabší. Měkčí hůl také obvykle znamená lepší kontrolu míčku.

Čím nižší je uváděné číslo (např. 25 mm), tím je hůl tvrdší. Obecně platí, že začátečníci a dívky by měli volit měkčí hole (průhyb přes 30 mm). Naopak obránci často volí tvrdší hole.

0-50kg 32-36mm
50-60kg 30-32mm
60-75kg 27-30mm
75-90kg 25-27mm
Nad 90kg 23-25mm

Správná tvrdost čepele

Volba tvrdosti čepele je velmi individuální záležitostí. Měkčí čepel znamená lepší kontrolu míčku, ale horší střelbu. U tvrdé čepele to platí naopak. Obvykle volí měkčí čepele začátečníci a techničtí hráči. Zkušenějsí hráči a obránci pak volí čepele tvrdší.

Jak již bylo několikrát naznačeno, zde uváděné údaje slouží spíše jako přibližné vodítko. Každý hráč je jedinečný a měl by volit parametry holí dle svých individuálních zvyklostí a schopností.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Dobré PR je konkurenční výhodou

Každá firma se snaží o co nejlepší image. Úkolem public relations (PR) je budování dobrého jména firmy.

Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vašeho domu

Zejména u starších domů díky jejich nedokonalé konstrukci dochází k velkým energetickým ztrátám. Kde je situace nejhorší a úniky jsou největší, pomůže odhalit termografie budovy pomocí kvalitní termokamery.

Kvalita povrstvení zorníků je pro ochranné brýle zásadní

Ochranné pracovní brýle musí maximálně chránit zrak a zajišťovat ideální výhled za každé situace. Zamlžené, poškrábané nebo znečištěné zorníky znesnadňují výkon práce a výrazně zvyšují riziko úrazu během pracovní...

Mýtus o půjčkách se zástavou nemovitostí

Chcete půjčku, kde nejsou poplatky předem? Tak naše nebankovní půjčka je zcela bez poplatků předem. Nemusíte se obávat poplatků. Požádejte si o půjčku ihned

Máte webové stránky opravdu kvalitní?

Internet umožňuje mnoho způsobů, jak svou firmu prezentovat a jak upozornit na sebe a na nabízené produkty či služby. Jedním ze základních způsobů prezentace firmy jsou webové stránky. Web může na první pohled zaujmout nebo...

Zateplení a hydroizolace plochých střech

Majitelé starších domů s plochou střechou musí často řešit řadu problémů nejen se špatnou hydroizolací, ale i problémy s tepelnou izolací. <br /> <br />

Brýle s ochranou proti zamlžení vhodné ke sterilizaci

Je běžným standardem, že uvex dodává na trh ochranné pracovní brýle s polakováním proti zamlžení. V současné době, kdy je kladen vysoký důraz na ochranu před virovým nebezpečím, se ve vývojovém středisku uvex podařilo...

Jaká je souvislost mezi inzercí na internetu a získáváním zpětných odkazů pro váš web?

Každá firma chce, aby se její web zobrazoval ve vyhledávačích na předních pozicích. Pořadí výsledků vyhledávání závisí zejména na počtu a kvalitě zpětných odkazů webové stránky.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce