Brandingová a efektivní internetová reklama. Rozdíly a výhody.

Datum: 07.01.2010 Autor: Antorr Přečteno: 469

Brandingová a efektivní internetová reklama. Rozdíly a výhody. Při vyslovení slova „reklama“ se lidé často mylně domnívají, že jde o nákladnou, často nevýhodnou či málo efektivní formu investice.


Brandingová a efektivní internetová reklama. Rozdíly a výhody.

Tato domněnka však není správná. Problém totiž většinou nastává v tom, že investující společnost vlastně neví, co od dané investice má očekávat a především – co pomocí ní chce získat.
Brandingová reklama
Brandingová, chcete-li brandová či také imageová forma reklamy je jednou z nejnákladnější formy investice, jakou může firma zvolit. V překladu jde totiž o reklamu za účelem budování značky. Z toho důvodu si ji mohou dovolit pouze větší společnosti, zpravidla výrobci či veliké prodejní řetězce, kteří chtějí být svým klientům stále na očích. Klasický příklad si můžeme uvést např. na pracích prášcích. Když přijdete v supermarketu k regálu s tímto výrobkem, těžko budete zkoumat etiketu kolik jakých složek v sobě daný prášek má. Uvidíte neznámý výrobek a vedle něj skvělou značku, která dokáže udělat prádlo více bílé než bylo při jeho koupení (protože to včera běželo 3x v televizi). A pokud nejste typ člověka, který se nedívá na značku, ale pouze cedulku s cenou, zaručeně zvolíte právě prosazovaný a v podvědomí uchovaný typ tohoto produktu.
Klasickým příkladem brandingové reklamy je tak např. rozsáhlá bannerová kampaň na internetu (často vidíme u mobilních operátorů a bank), kde se firmy útratou pohybují v řádech desítek i statisíc korun.
Reklama pro budování značky je vždy velmi nákladná, musí být dlouhodobá (týdenní reklama v televizi značku nevybuduje) a především komplexní. Lidé Váš produkt či službu tak musí doslova „potkávat na každém kroku“. Poté má tato reklama zaměřená na image firmy a značky, nějaký význam. Pouštět se však do podobných kampaní jen z části nebo na půl, postrádá zcela smysl. Jsou to totiž vyhozené peníze.
A posledním důležitým znakem brandingové reklamy je veliký zápor. Její neefektivita v poměru vynaložených peněz a získaných zákazníků. Takže opět – nic pro malé firmy.
Efektivní – výkonová reklama
Zato efektivní reklama staví na zcela jiných základech. Jejím hlavním záměrem je přilákat na web či daný produkt co nejvíce návštěvníků (potenciálních zákazníků), za co nejméně peněz. Odtud tedy pochází název efektivní či výkonová reklama. Nestará se o značku, nepotřebuje, aby si podle ní lidé vybírali v regálech supermarketů – potřebuje teď získat klienta a prodat mu svou službu či produkt.
Mezi nejběžnější typ efektivní reklamy patří propagace na oborových serverech a katalozích firem, propracované SEO (komplexní viditelnost webu na internetu) a tzv. PPC kampaně. PPC kampaně, nebo-li „pay per click kampaně“ (kampaně placené za kliknutí) můžete nalézt především na dvou největších vyhledávačích u nás – Seznam.cz a Google.cz. Jde o reklamu Sklik a Adwords a princip je velmi jednoduchý. Zvolíte si vybraná klíčová slova pro Váš web, nastavíte kolik peněz jste ochotni za proklik na Váš web zaplatit a kampaň spustíte. Můžete tak zcela jednoduše ovládat a volit, kolik Vás jeden návštěvník stojí a pomocí dalších nástrojů (počítadlo Google Analytics a jiné), poté vyhodnocovat přínos těchto návštěvníků.
Obecně se tak dá efektivní reklama označit za výhodnější a to především v případě internetové varianty. Jde však o volbu cíle, které chcete reklamou dosáhnout. Velké korporace si jednoduše nemohou dovolit investovat pouze do výkonové (efektivní reklamy) a naopak pro menší společnosti je tato forma prezentace ideální na začátku podnikání.
Pokud se chcete dozvědět více o možnostech reklamy na internetu, máte zájem o marketingový plán investic (poradenství) pro Vaši firmu nebo jinou službu z oboru reklamní agentury, neváhejte kontaktovat profesionály v oboru internetové reklamy – společnost IMP net s.r.o.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Dobré PR je konkurenční výhodou

Každá firma se snaží o co nejlepší image. Úkolem public relations (PR) je budování dobrého jména firmy.

Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vašeho domu

Zejména u starších domů díky jejich nedokonalé konstrukci dochází k velkým energetickým ztrátám. Kde je situace nejhorší a úniky jsou největší, pomůže odhalit termografie budovy pomocí kvalitní termokamery.

Kvalita povrstvení zorníků je pro ochranné brýle zásadní

Ochranné pracovní brýle musí maximálně chránit zrak a zajišťovat ideální výhled za každé situace. Zamlžené, poškrábané nebo znečištěné zorníky znesnadňují výkon práce a výrazně zvyšují riziko úrazu během pracovní...

Mýtus o půjčkách se zástavou nemovitostí

Chcete půjčku, kde nejsou poplatky předem? Tak naše nebankovní půjčka je zcela bez poplatků předem. Nemusíte se obávat poplatků. Požádejte si o půjčku ihned

Máte webové stránky opravdu kvalitní?

Internet umožňuje mnoho způsobů, jak svou firmu prezentovat a jak upozornit na sebe a na nabízené produkty či služby. Jedním ze základních způsobů prezentace firmy jsou webové stránky. Web může na první pohled zaujmout nebo...

Zateplení a hydroizolace plochých střech

Majitelé starších domů s plochou střechou musí často řešit řadu problémů nejen se špatnou hydroizolací, ale i problémy s tepelnou izolací. <br /> <br />

Brýle s ochranou proti zamlžení vhodné ke sterilizaci

Je běžným standardem, že uvex dodává na trh ochranné pracovní brýle s polakováním proti zamlžení. V současné době, kdy je kladen vysoký důraz na ochranu před virovým nebezpečím, se ve vývojovém středisku uvex podařilo...

Jaká je souvislost mezi inzercí na internetu a získáváním zpětných odkazů pro váš web?

Každá firma chce, aby se její web zobrazoval ve vyhledávačích na předních pozicích. Pořadí výsledků vyhledávání závisí zejména na počtu a kvalitě zpětných odkazů webové stránky.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce