Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO.

Datum: 07.01.2010 Autor: Antorr Přečteno: 727

Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO. Základní filozofií většiny firem je upřednostňování jednorázových (i vyšších) plateb za službu, která jim dlouhodobě přinese efekt, než pravidelné, např. měsíční platby za reklamu či zviditelnění, které po ukončení přestanou mít jakýkoliv efekt.Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO.

Právě do první skupiny investic spadá SEO, česky přeloženo jako optimalizace pro vyhledávače. V angličtině tato stále skloňovaná zkratka znamená Search Engine Optimalization a třemi jednoduchými slovy vystihuje obor, ve kterém se v poslední době snaží uspět téměř každý. Do pozadí tak mohou jít bannerové reklamy, kde firmy utratí s nejistým výsledkem desítky i stovky tisíc za týden a čím dál větší váhu má právě optimalizace pro vyhledávače.

V čem SEO spočívá?
Jednoduše řečeno jde o soubor pravidel a doporučení, kterých by se vývojáři webových stránek měly držet. Pokud tak učiní, je velmi pravděpodobné, že se po nějaké době dostaví kýžený výsledek – stránka přirozeně poskočí ve fulltextovém vyhledávání na vybraná klíčová slova výše. Tento efekt je zpravidla dlouhodobý, není tak potřeba ze strany společnosti, která web vlastní, vynakládat zbytečné pravidelné finance na reklamu. Optimalizace pro vyhledávače, má další nespornou výhodu – zviditelnění se v přirozeném fulltextovém vyhledávání se totiž dlouhodobě považuje za nejúčinnější zdroj návštěvníků Vašeho webu. Prezentace např. pomocí PPC kampaní má tak zpravidla nižší procentuální efektivnost v poměru návštěvník / objednávka (či poptávka). Návštěvníci internetu stále nejvíce důvěřují výsledkům ve „středovém sloupci“ ve vyhledávání.

Optimalizace pro vyhledávače je tak především know-how malé skupiny lidí a firem, zabývajících se touto činností. SEO je věda teorií a pokud přečtete i desítky odborných knih a literatury, nemáte zaručené, že se dostanete na přední příčky ve vyhledávání. Kromě základních prvků na stránce se totiž optimalizace pro vyhledávače skládá z mnoha dalších faktorů, které slouží jako střípky do jedné velké SEO mozaiky. Vyhledávače tak vnímají i věci, které se dají jen těžko na začátku činnosti webových stránek ovlivnit. Jde např. o stáří domény, celého webu, o množství kvalitního obsahu a zpětné odkazy vedoucí na Váš web. Všechny tyto prvky se pak dají podpořit dalšími SEO principy, jako např. tematickou výměnu odkazů, PR články či satelitními weby (tzv. minisite).

Pokud Vás zaujala síla a zároveň jednoduchost celého principu optimalizace pro vyhledávače (SEO), neváhejte a vyzkoušejte ji i na Vašem webu. Pro kvalitní a propracované poradenství v tomto oboru, či přímou SEO analýzu Vašich www stránek, kontaktujte brněnskou společnost IMP net s.r.o.

IMP net s.r.o.
Železniční 5
602 00 Brno
info@impnet.cz
mobil: +420 739 323 974

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce