Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO.

Datum: 07.01.2010 Autor: Antorr Přečteno: 755

Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO. Základní filozofií většiny firem je upřednostňování jednorázových (i vyšších) plateb za službu, která jim dlouhodobě přinese efekt, než pravidelné, např. měsíční platby za reklamu či zviditelnění, které po ukončení přestanou mít jakýkoliv efekt.Jak být vidět na internetu? Kouzlo zkratky SEO.

Právě do první skupiny investic spadá SEO, česky přeloženo jako optimalizace pro vyhledávače. V angličtině tato stále skloňovaná zkratka znamená Search Engine Optimalization a třemi jednoduchými slovy vystihuje obor, ve kterém se v poslední době snaží uspět téměř každý. Do pozadí tak mohou jít bannerové reklamy, kde firmy utratí s nejistým výsledkem desítky i stovky tisíc za týden a čím dál větší váhu má právě optimalizace pro vyhledávače.

V čem SEO spočívá?
Jednoduše řečeno jde o soubor pravidel a doporučení, kterých by se vývojáři webových stránek měly držet. Pokud tak učiní, je velmi pravděpodobné, že se po nějaké době dostaví kýžený výsledek – stránka přirozeně poskočí ve fulltextovém vyhledávání na vybraná klíčová slova výše. Tento efekt je zpravidla dlouhodobý, není tak potřeba ze strany společnosti, která web vlastní, vynakládat zbytečné pravidelné finance na reklamu. Optimalizace pro vyhledávače, má další nespornou výhodu – zviditelnění se v přirozeném fulltextovém vyhledávání se totiž dlouhodobě považuje za nejúčinnější zdroj návštěvníků Vašeho webu. Prezentace např. pomocí PPC kampaní má tak zpravidla nižší procentuální efektivnost v poměru návštěvník / objednávka (či poptávka). Návštěvníci internetu stále nejvíce důvěřují výsledkům ve „středovém sloupci“ ve vyhledávání.

Optimalizace pro vyhledávače je tak především know-how malé skupiny lidí a firem, zabývajících se touto činností. SEO je věda teorií a pokud přečtete i desítky odborných knih a literatury, nemáte zaručené, že se dostanete na přední příčky ve vyhledávání. Kromě základních prvků na stránce se totiž optimalizace pro vyhledávače skládá z mnoha dalších faktorů, které slouží jako střípky do jedné velké SEO mozaiky. Vyhledávače tak vnímají i věci, které se dají jen těžko na začátku činnosti webových stránek ovlivnit. Jde např. o stáří domény, celého webu, o množství kvalitního obsahu a zpětné odkazy vedoucí na Váš web. Všechny tyto prvky se pak dají podpořit dalšími SEO principy, jako např. tematickou výměnu odkazů, PR články či satelitními weby (tzv. minisite).

Pokud Vás zaujala síla a zároveň jednoduchost celého principu optimalizace pro vyhledávače (SEO), neváhejte a vyzkoušejte ji i na Vašem webu. Pro kvalitní a propracované poradenství v tomto oboru, či přímou SEO analýzu Vašich www stránek, kontaktujte brněnskou společnost IMP net s.r.o.

IMP net s.r.o.
Železniční 5
602 00 Brno
info@impnet.cz
mobil: +420 739 323 974

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce