Koncepty.cz

Datum: 06.01.2010 Autor: Antorr Přečteno: 851

To že se každý správný chlap se zajímá o auta to je jasné, ale zajímají se o ně i ženy? Milují i ženy pach spálené gumy od pneumatik, či těžko kontrolovatelný výkon motoru s dvojitým přeplňováním?

Na tuto otázku bych si musel odpovědět nejspíše celým článek, na jehož konci by jistě byl zajímavý poznatek, k čemu jsem došel. Jenže proč vlastně rozlišovat tyto dva tábory? Vždyť všichni dohromady mají stejný zájem a tím jsou auta. Ano ty „smradlavá“ vozítka, která se na našich českých silnicích prohání rychlostí, která daleko převyšuje povolené limity.

 


Koncepty.cz

Jenže lidé co milují rychlá a netradičně vypadající auta neřeší, jak s nimi kdo jezdí, ale jak vypadají, kolik koní mají pod kapotou, jaké mají jízdní vlastnosti apod. To nás přivádí k tomu, odkud vlastně konstruktéři těchto vozů získávají své poznatky důležité k vytvoření nového vozu?
Prvním nápadem jsou takzvané koncepční vozy, či jestli chcete prototypy. Tyto modely aut se vyznačují technologiemi, které se v sériových autech ještě dlouho neobjeví a oplývají také často futuristickým designem, za kterým by se jistě každý na ulici otočil. Koncepty jsou většinou největšími hvězdami světových autosalónů, které se každoročně pořádají například v Los Angeles, Tokiu, či nejblíže nám Čechům v švýcarské Ženevě.
Svět konceptů a prototypů je jistě velmi zajímavým pohledem na počátky našich oblíbených modelů. Na konceptech je vidět jakým směrem se pravděpodobně budou automobilky v nejbližších letech objevovat. Každý motoristický nadšenec ví všechny výkonové parametry svého oblíbeného vozu, ale ví také, z jakých koncepčních vozů byly použity prvky potřebné na jeho oblíbený automobil?
Právě o koncepční vozy a prototypy se zajímá internetový magazín s příznačným názvem Koncepty.cz. Každý týden vychází dva články týkající se nových konceptů, které byly zrovna zčerstva představeny světu na některém ze světových autosalonů, nebo které byly v minulosti velmi významnými kroky ve vývoji jednotlivých modelů a celých automobilek. V současné době se nachází na magazínu Koncepty.cz skoro 80 článků, takže se čtenáři mají neustále co číst.
Autorem je skoro vystudovaný student maturitního oboru týkajícího se aut, takže moc dobře ví, o čem píše, takže články nejsou jen balastem a dat převzatých ze zdrojů. Články mají svoje klady i zápory, ale vždy jde o kvalitní náhled člověka, který svému oboru rozumí.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce