Vánoční užívání si za námi, čas začít splácet půjčky

Datum: 29.12.2009 Autor: Petr Vydrus Přečteno: 608

Stejně jako předešlé roky, i letos mnoho domácností využilo nabídky bankovních i nebankovních společností. Nejvíce své nabídky propagovali ČSOB, mBanka, Poštovní spořitelna, Home Credit a Raiffeisenbank – všech pět nabízelo shodně půjčku ve výši 20 000 Kč.

Nebankovní půjčky
Půjčky ihned na ruku
Půjčky bez poplatku předem

Pokud se zaměříme na podmínky, tak kromě Raiffeisenbank všechny dovolují bez penalizací splatit dluh dříve. Pouze Raiffeisenbank vsadila na podmínky nebankovní půjčky a hrozí sankcemi za předčasné splacení. Naopak nejlevněji na tom nyní jsou klienti ČSOB – celá půjčka je vyjde nejlevněji. Nejhůře na tom jsou opět klienti Raiffeisenbank, pro které bude vánoční půjčka ze všech nejdražší. Klienti a zájemci o půjčku samozřejmě v mnohých případech vsadili na nebankovní společnosti, které nabízejí půjčky ihned na ruku. Ať již se tak rozhodnou kvůli problému se záznamem v bankovním registru dlužníků, nebo jen chtějí rychlost, vždy na konci zaplatí více, než u bankovní společnosti. Letost se ale mohl v rozhodnutí klientů odrazit i nový problém – finanční krize a odmítání bank půjčovat peníze. Podle vyjádření bank, jsou nuceni v letošním roce odmítat větší procento žadatelů, než tomu bylo v letech předešlých. Navíc se zde začínají vyskytovat i další podmínky pro poskytnutí, které celý proces komplikují. Například poplatek za poskytnutí půjčky. Pokud tedy nebankovní nebo bankovní společnost nabídne půjčku bez poplatku předem, může tak získat mnoho zájemců. Nakonec se ovšem nabízí otázka. Pokud si lidé půjčili, budou splácet celý následující rok, tedy 12 měsíců. Co tedy budou dělat na před dalšími Vánocemi, když všechny peníze navíc dají za splátky? Ovšemže si opět půjčí. Doufejme tedy, že v příštím roce nabídnou banky ještě výhodnější podmínky.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce