Nepřipravenost vás může stát veliké peníze

Datum: 26.12.2009 Autor: Petr Vydrus Přečteno: 680
/images/clanky/1261785074_252.png

Štěstí přeje připraveným. Bohužel tato pravda platí i naopak, dokonce i několikanásobně. Pokud člověk nemá připravenu finanční rezervu, může ho jeho lehkomyslný přístu stát spoustu problémů.

http://www.hrd.cz/
http://www.hrd.cz/
http://www.hrd.cz/

Finanční odborníci vesměs doporučují mít trojnásobnou rezervu své měsíční výplaty. Nejčastěstěji varují v souvislosti se ztrátou zaměstnání. V životě ale může nastat spousta situací, kdy potřebuje člověk rychlý přístup k financím. První situací je jednodznačně nenadálá nezaměstnanost. Druhou situací je rozbití věci potřebné pro chod domácnosti. Například pokud se pokazí pračka, nelze čekat a šetřit na novou. Pokud není k dispozici rezerva, je nutná rychlá půjčka. Ta může být ve formě například spotřebitelského úvěru – tedy relativně výhodné řešení. Ostatní nabízené možnosti již nejsou tak výhodné. Další možností, tedy spíše nutností, je půjčka od nebankovní společnosti. Ty se vyznačují rychlým poskytnutím půjčky, avšak za méně výhodných podmínek. Celková cena půjčky je vždy vyšší. Stejně tak jsou mesíční splátky vyšší, jsou rozloženy do menšího časového úseku a všeobecně má nebankovní společnost u klientů menší důvěryhodnost. Výhodou naopak může být, že poskytují půjčky bez ručitele. Tímto se snaží konkurovat bankám a navíc to zajišťuje velmi rychlý postup získaní peněz bez zbytečného papírování. Navíc tedy není potřeba přímo riskovat svůj majetek. Posledním problémem může být nedostatek času na srovnání všech nabídek na finančním trhu. Pokud je potřeba mít peníze co nejrychleji, musí klient zvolit online půjčku nebo po telefonu. Tím se připravuje o možné lepší podmínky u jiné společnosti. Pokud je tedy k dispozici rezerva, vždy se lze rozhodnout, jestli bude využita nebo se sitiace vyřeší půjčkou. Pokud někdo žije z ruky do úst, je půjčení si jediným možným řešením.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce