Kontaktní čočky - Top-čočky

Datum: 20.12.2009 Autor: Petr Přečteno: 800
/images/clanky/1261327958_logo-top-cocky-paysec.jpg

kontaktní čočky
levné barevné kontaktní čočky
roztoky na kontaktní čočky

kontaktní čočky
roztoky na kontaktní čočky
levné barevné čočky kontaktní

Měkké kontaktní čočky jsou jedním z nejvýznamnějších vynálezů, kterými přispěla naše republika do 20. století. Vynálezcem byl Otto Wichterle, od jehož narození uplyne v roce 2013 právě 100 let. A právě v tomto roce dojde i k vydání zlatých pamětních mincí, na níž bude tento vynikající vynálezce zobrazen. Zajímavostí je i to, že k výrobě sloužila dětská stavebnice Merkur, na kterou i já rád vzpomínám.

Jak začít?
Hlavním předpokladem pro nošení kontaktních čoček je zhoršený zrak. Ovšem i \"zdraví\" smrtelníci mohou nosit kontaktní čočky - barevné.
Takže vidíte špatně, pravděpodobně nosíte brýle. A z nějakého důvodu jste se rozhodli, že začnete nosit kontaktní čočky. První krokem bude návštěva očního lékaře, buď v poliklinice, či optice. Přeměří vám zrak, navrhne vhodné kontaktní čočky, a naučí vás nasazování a sundavání. Nějakou dobu se v nich projdete a uvidíte, jestli a jak vidíte.
Denní kontaktní čočky, jak už jejich název vypovídá, jsou určeny pro nošení po dobu jednoho dne. Takže ráno vezmete nový pár, večer vyhodíte, a tak stále dokola. Jaké toto má výhody a nevýhody?
Začnu výhodami - vaše oči budou spokojenější, navíc i zdravější, neboť zkrácením cyklu výměny se výrazně snižuje riziko komplikací spojených s nošením kontaktních čoček. A jednodenní cyklus je skutečně nejkratší možnou variantou. Jedná se i o vhodný způsob nošení pro ty, kteří nenosí čočky pravidelně - např. pro sportovce. Navíc při sportu, ale i zcela běžných aktivitách se může stát, že kontaktní čočku ztratíte. A náklady na jednodenní čočku jsou v porovnání s např. měsíční vskutku zanedbatelné. Odpadají také náklady na čistící roztoky a případně pouzdra. A nevýhody? Napadá mě pouze cena.
Denní kontaktní čočky mají svoji periodu často obsaženou v názvu – mezi nejčastěji prodávané výrobky patří např. 1-Day Acuvue, Focus Dailies nebo SofLens Daily Disposable.

Čtrnáctidenní kontaktní čočky jsou ideální volbou pro zájemce o zdravý způsob nošení čoček, pro které jsou jednodenní kontaktní čočky příliš nákladné. Po dobu 2 týdnů se na čočkách neusadí tolik nečistot jako na čočkách s delší dobou výměny. Jakmile uvidíte na krabičce kontaktních čoček značku Acuvue, jedná se o čtrnáctidenní kontaktní čočky. Ne že by se jednalo o nějaké synonymum pro 14 dnů, jedná se o název výrobku od společnosti Johnson & Johnson, žádný jiný výrobce se do této kategorie čoček příliš nehrne.
Měsíční kontaktní čočky jsou v současné době v ČR nejčastěji používaným druhem kontaktních čoček. Důvody jsou jednoznačné - jedná se o ekonomicky nejoptimálnější řešení. Pro oči se však nemusí jednat vždy o nejlepší řešení. Ve vyspělých zemích EU a v USA je jejich podíl nižší, zde roste podíl 2týdenních a denních kontaktních čoček.
Výrobců i značek naleznete v této kategorii mnoho, mezi nejznámější patří např. Air Optix, SofLens 59 nebo např. Biofinity.
Roztoky na kontaktní čočky slouží k péči o kontaktní čočky. Jejich funkcí je čištění, dezinfekce, oplachování, uchovávání a zvlhčování kontaktních čoček. Nositelé denních čoček je nepotřebují, ale my ostatní nositelé ano.
Existují 2 druhy roztoků - nejrozšířenější jsou víceúčelové roztoky, druhým druhem jsou peroxidové roztoky. Ty poznáte na první pohled dle pouzdra, které se podobá kalíšku na kinofilm, pro ty mladší odchované digitálním fotoaparátem bych ho přirovnal k malému paňáku. Neklamným znamením je také nálevka roztoku, která bývá červená.
Na trhu existuje velké množství roztoků, doporučuji ReNu, Solocare, nebo např. Horien, který nabídne velmi dobrou kvalitu při mnohem nižší ceně, a jako bonus i krásné růžovo modré pouzdro.
Barevné kontaktní čočky
Mírné zabarvení, většinou do modra, usnadňuje nositelům lepší manipulaci s čočkou. Toto zabarvení je viditelné jen mimo oko, při nasazení čočky ho nositel vůbec nevnímá. Skutečně barevné čočky jsou však o něčem jiném, lze je zakoupit ve dvou provedeních:
Krycí - jak už název vypovídá, krycí barevné čočky překryjí vaši původní barvu. Jsou tedy vhodné pro ty, kteří mají tmavé oči, nebo pro ty, co chtějí výraznější změnu.
Tónovací - zvýrazní původní barvu očí nebo ji rozjasní.
Nikdy však nedojde k úplnému překrytí originální barvy oka, výsledek tedy vždy vzniká složením barvy oka a čočky. Střed barevné kontaktní čočky je z důvodu dobrého vidění vždy čirý, barevné jsou okraje.
Barevné kontaktní čočky se vyrábí jak denní (např. FreshLook one-day color), čtrnáctidenní (Acuvue 2 Colours) nebo měsíční (např. Focus Softcolors nebo FreshLook).
Něco na závěr
Všechny popsané výrobky, ale i mnohem víc, naleznete na stránkách www.top-cocky.cz, navíc při nákupu kontaktních čoček nad 1.200,- Kč obdržíte dárek – cestovní balení roztoku, uživatelé denních kontaktních čoček zvlhčující kapky. Navíc za svůj nákup obdržíte i věrnostní body, které při dalším nákupu můžete vyměnit za některý z nabízených hodnotných produktů. Těšíme se na váš nákup!

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce