Nepodceňujte glaukom

Datum: 18.12.2009 Autor: furetka Přečteno: 827
/images/clanky/1261121390_oko.jpg

Je vám více jak 40 let? Vyskytuje se glaukom (zelený zákal) u některého z vašich příbuzných? Jste silně krátkozraký, máte cukrovku? Pak raději navštivte očního lékaře a nechte se preventivně vyšetřit, zda se u vás nerozvíjí onemocnění oka zvané zelený zákal.

Zelený zákal
Oční lékaři a kliniky
Oční lékařství

Jedná se onemocnění, které zprvu probíhá nepozorovaně, bez obtíží. Bez léčby však může postupně docházet k odumírání očního nervu a ztrátě zraku. Změny nastávají především na periferii zrakového pole, pacient má postupně až „trubicové“ vidění. Neléčený zelený zákal může skončit slepotou.

Za příčinu vzniku zeleného zákalu se považuje zvýšený nitrooční tlak a změny v prokrvení zrakového nervu. Hranice nitroočního tlaku, kdy vzniká glaukom, je zcela individuální. V některých případech může onemocnění vzniknout i při normálním očním tlaku. Naopak zvýšený oční tlak nemusí nutně vést ke glaukomu. Přesto překročení hranice nitroočního tlaku 21 mmHg (norma tlaku 10-21 mmHg), je dnes chápáno jako hlavní rizikový faktor.

V současné době lze zelený zákal léčit třemi způsoby – při lehčím poškození očního nervu postačí pravidelné a trvalé používání očních kapek, které způsobí snížení nitroočního tlaku. Při větším postižení je třeba přisoupit k chirugickým zákrokům – buď za pomoci laseru nebo za použití klasické chirurgie.

Podrobné informace o zeleném zákalu, jako jsou metody vyšetření zraku, možnosti léčby, oční lékaři a kliniky, diskuze, ceníky zákroků apod., naleznete na portálu Lékaři-online.cz.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce