Nepodceňujte glaukom

Datum: 18.12.2009 Autor: furetka Přečteno: 880
/images/clanky/1261121390_oko.jpg

Je vám více jak 40 let? Vyskytuje se glaukom (zelený zákal) u některého z vašich příbuzných? Jste silně krátkozraký, máte cukrovku? Pak raději navštivte očního lékaře a nechte se preventivně vyšetřit, zda se u vás nerozvíjí onemocnění oka zvané zelený zákal.

Zelený zákal
Oční lékaři a kliniky
Oční lékařství

Jedná se onemocnění, které zprvu probíhá nepozorovaně, bez obtíží. Bez léčby však může postupně docházet k odumírání očního nervu a ztrátě zraku. Změny nastávají především na periferii zrakového pole, pacient má postupně až „trubicové“ vidění. Neléčený zelený zákal může skončit slepotou.

Za příčinu vzniku zeleného zákalu se považuje zvýšený nitrooční tlak a změny v prokrvení zrakového nervu. Hranice nitroočního tlaku, kdy vzniká glaukom, je zcela individuální. V některých případech může onemocnění vzniknout i při normálním očním tlaku. Naopak zvýšený oční tlak nemusí nutně vést ke glaukomu. Přesto překročení hranice nitroočního tlaku 21 mmHg (norma tlaku 10-21 mmHg), je dnes chápáno jako hlavní rizikový faktor.

V současné době lze zelený zákal léčit třemi způsoby – při lehčím poškození očního nervu postačí pravidelné a trvalé používání očních kapek, které způsobí snížení nitroočního tlaku. Při větším postižení je třeba přisoupit k chirugickým zákrokům – buď za pomoci laseru nebo za použití klasické chirurgie.

Podrobné informace o zeleném zákalu, jako jsou metody vyšetření zraku, možnosti léčby, oční lékaři a kliniky, diskuze, ceníky zákroků apod., naleznete na portálu Lékaři-online.cz.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce