Finské sauny do každé rodiny, kouzlo sauny u vás doma.

Datum: 18.12.2009 Autor: Antorr Přečteno: 651

Historie saunování je dlouhá a sauna má blízké příbuzné i v růných kulturách: ruská baňa, inipi severoamerických Indiánů, turecká hamam anebo japonská onsen. Hřjivé teplo má prokazatelné blahodárné účinky


Finské sauny do každé rodiny, kouzlo sauny u vás doma.

Existují dvě základní dělení sauny: suché sauny a vlhké sauny. Záleží jen na nás, kterou si oblíbíme.
• Vlhkým saunám se také říká parní sauny nebo parní sauny vybyvené výparníky. Tyto sauny jsou vyhřívány většinou generátorem páry a bývá v nich nižší teplota (37 až 53 °C).
• V suché sauně může být mnohem vyšší teplota a to až kolem 120 °C, přičemž vzduch v sauně je velmi suchý – relativní vlhkost se blíží nule. Suché sauny a finské sauny vyhřívají saunová kamna.

Finské sauny
Ve Finsku mají lidé ve svých příbytcích asi 1 212 000 soukromých saun (podle statistiky z roku 2002). Když připočteme sauny na chatách, pak je saun ve Finsku více než dva miliony . Není se čemu divit , ve Finsku má sauna už nejméně tisíciletou historii. Tradiční finské sauny jsou vyhřívány asi na 80° C. Kamna ve finských saunách lze navíc také polévat vodou a to dělá finské sauny jedinečnými.

Sauna a zdraví
V sauně pobýváme nejen kvůli saunové lázni, nýbrž pobyt v sauně obnovuje i naše duševní a tělesné síly. I když horko v sauně může začátečníkovi připadat jako za trest, pobyt v ní je ve skutečnosti velmi příjemný. K saunování nepotřebujeme nic jiného než ručník a alespoň půl hodinky času. Nejdříve se osprchujeme a důkladně umyjeme mýdlem. Pak vejdeme na pár minut do sauny a sledujeme, jak na nás teplo působí. Pokud už tepla máme dost, znovu se osvěžíme ve sprše, zchladíme se a pobyt v sauně jednou nebo dvakrát opakujeme. Ničeho se nemusí nováček obávat, pobyt v sauně je zcela bezpečný pokud neděláte něco , co je tělu nepříjemné.
Účinky sauny na zdravotní stav jsou velmi individuální. Opatrní musí být lidé s nízkým krevním tlakem, a také osoby pod vlivem alkoholu nebo drog, neboť v takovém stavu jsou účinky pobytu v sauně mnohem výraznější.

Některé z pozitivních účinků:
• Očista těla od toxických látek
• Úbytek váhy
• Relaxace duševní
• Relaxace fyzická
• Odpočinek
• Potlačení migrén

Jedinečným a často opomíjeným přínosem sauny je úleva pro játra v jejich nekonečném detoxikačním boji . Sauna vašim játrům uleví a reparuje je. Tento fakt je důležitým pro nefunkční nebo špatně fungující játra neb ledviny.

Nejlepší bude, když si pobyt v sauně vyzkoušíte sami. Uvidíte, jak se v ní budete cítit a rozhodnete se, jestli Vám saunování vyhovuje.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce