Registr neplatičů (RNIU - Registr neplatičů internetových uživatelů)

Datum: 15.12.2009 Autor: care4u Přečteno: 785

Asi každý kdo v posledních pěti letech žádal o úvěr, hypotéku či jinou půjčku se setkal s pojmem registr neplatičů (registr dlužníků). Jedná se o celonárodní databázi (registr) nesolventních klientů (neplatičů) do které mají přístup banky, leasingové společnosti a jiné komerční subjekty poskytující půjčky, hypotéky a další finanční produkty. Ale jak se může proti neplatičům bránit majitel společnosti nebo firmy, která neposkytuje finanční produkty? Řešením pro majitele internetových obchodů je jednoznačně nový registr neplatících internetových uživatelů RNIU.CZ (dále jen registr neplatičů).

registr neplatičů
registr neplatičů
registr neplatičů

Asi každý kdo v posledních pěti letech žádal o úvěr, hypotéku či jinou půjčku se setkal s pojmem registr neplatičů (registr dlužníků). Jedná se o celonárodní databázi (registr) nesolventních klientů (neplatičů) do které mají přístup banky, leasingové společnosti a jiné komerční subjekty poskytující půjčky, hypotéky a další finanční produkty. Ale jak se může proti neplatičům bránit majitel společnosti nebo firmy, která neposkytuje finanční produkty? Řešením pro majitele internetových obchodů je jednoznačně nový registr neplatících internetových uživatelů RNIU.CZ (dále jen registr neplatičů).

Jak funguje registr neplatičů RNIU.CZ
Registr neplatičů RNIU.CZ je určen pro majitele a provozovatele internetových obchodů a dále všem prodejcům, kteří prodávají své produkty či služby prostřednictvím internetu. Snad každému online prodejci se alespoň jednou stalo, že dostal od zákazníka online objednávku a objednané zboží nezaplatil. Online prodejcům díky těmto neplatičům vznikají vysoké škody a rostou jim tak náklady, které mnohdy nezískají zpět. Právě kvůli takovým neplatícím zákazníkům (neplatičům) vznikl nový registr neplatičů RNIU.
Registr neplatičů je založen a spravován tak, aby nedocházelo k porušování zákona o ochraně osobních údajů jednotlivých neplatičů, kteří jsou součástí registru. Neprodleně využijte registr neplatičů RNIU pokud se jako online prodejci služeb nebo produktů, dostanete do jedné z následujících situací:
- zákazník objednal zboží, ale odmítá ho převzít,
- zákazník objednal službu, kterou nezaplatil.

Takového neplatícího zákazníka (neplatiče) jednoduše vložíte mezi nesolventní uživatele do systému RNIU.CZ (registr neplatičů). Pokud takový uživatel je již zapsaný na registr dlužníků, ostatní prodejci a obchodníci využívající registr dlužníků RNIU.CZ mohou snadno této informace využít a požadovat po takovém zákazníkovi platbu předem, dobírkou, nebo objednávku odmítnout.

Jak využívat registr neplatičů a jeho funkce
Pro plné využití vlastností, které nabízí registr neplatičů RNIU.CZ, je nutné se registrovat. Registrace účtu do registru neplatičů je jednoduchá a její nedílnou součástí je odsouhlasení smluvních podmínek na stránce registrace. Navíc je možné se přihlásit dobrovolně k odběru emailových sdělení, která nabízí registr neplatičů RNIU.CZ.
Po dokončení registrace obdržíte na uvedený email sdělení s aktivačním klíčem pro účet registru neplatičů. Kliknutím na tento aktivační klíč je účet pro registr neplatičů RNIU.CZ aktivován a úspěšně potvrzen. Tím končí aktivace účtu z Vaší strany a je nutné počkat na konečnou aktivaci od administrátorů, kteří provádějí kontrolu zadaných údajů pro registr neplatičů. Po schválení administrátory obdržíte potvrzení prostřednictvím emailu a od tohoto okamžiku můžete plně využívat funkce RNIU.CZ a rozhraní pro registr neplatičů.

Registr neplatičů Vám přináší výhody
Prostřednictvím registru neplatičů si můžete jednoduše ověřit zda osoba, která objednala prostřednictvím internetu nějaké zboží nebo služby na Vašem eshopu, je spolehlivá anebo zda je zapsána na registr neplatičů jako dlužník.
Zákazníka zapsaného na registr neplatičů můžete jednoduše vyzvat, aby uhradil platbu za zboží předem, a ušetříte tak náklady.
Registr neplatičů umožňuje prostřednictvím API rozhraní ověřovat solventnost klientů přímo ve Vašem eshopu.
Nepodceňujte psychologický vliv na uvažování notorických neplatičů uvedených v registru. Takový neplatič si určitě velmi rozmyslí, zda bude objednávat na Vašem internetovém obchodě, když zahlédne poznámku, že Váš prodejní server spolupracuje s RNIU.CZ a využívá služeb, které poskytuje tento registr neplatičů.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce