Jak zvládnout hektické stěhování do nového bytu?

Datum: 13.12.2009 Autor: Petr Vydrus Přečteno: 522
/images/clanky/1260660405_aaaaaa.png

Místo svého bydliště měníme zpravidla jen párkrát za život. Právě kvůli tomu, že přesunujeme celý svůj život na nové místo, je toto období velmi zmatené a stojí mnoho sil.

http://www.profesionalnistehovani.cz/
http://www.profesionalnistehovani.cz/
http://www.profesionalnistehovani.cz/

Naštěstí lze toto období přežít s úsměvem na tváři. Před samotným stěhováním, musíme vybrat vhodnou stěhovací službu. Tyto firmy působí v celém regionu, takže i provádíme z okolí Prahy, můžeme zvolit stěhování Praha. Cenu za tuto službu jsou schopní odhadnout i operátoři na telefonní lince. V případě větších prostor může místo navštívit stěhovací technik. Stejný princip platí třeba i pro stěhování v Brně. Dalším důležitým bodem je připravit své okolí. Zaprvé je nutno všechny obyvatele upozornit, že další den bude výtah plně vytížen. Zadruhé musíme zajistit volný přístup stěhovacímu autu co nejblíže ke dveřím. Stěhováním ovšem celý kolotoč nekončí. Po přesunu na do nového domovu je potřeba zařídit plno ostatních věcí. Nejdůležitější je změnit adresu trvalého pobytu. Stějně tak tuto změnu musíme nahlásit v bance, spořitelně nebo případně u leasingové společnosti. Pro případ, že se nám nepodaří informovat všechny přátele, umožňuje pošta nahlášení nové adresy, kam bude odesílat zásilky směrované do původního bytu. Pokud již budeme jednat s pojišťovnou, je nutné zároveň zrušit staré pojištění domácnosti. Samozřejmostí je odhlášení odběru elektřiny a plynu – potřebné formuláře se nalézají na jejich internetových stránkách. Při stěhování je rovně důležité nezapomenout odhlásit telefonní linku. Případně si ji nechat přenést na nové bydliště. Jak je tedy vidět, se stěhováním nesouvisí jen přemisťování svých osobních věcí, ale i plno zařizování a nahlašování změny.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce