Velký švýcarský salašnický pes - znáte ho?

Datum: 10.12.2009 Autor: Jan Chvojka Přečteno: 1277

Máte rádi chytré a velké psy a rádi byste si některého z nich pořídili? Pak svou pozornost určitě věnujte také plemenu, které sice v Čechách není rozšířené tak, jako například německý ovčák či zlatý retriever, ale rozhodně stojí za zvážení. Ano, jak už jsme Vám prozradili v samotném názvu tohoto článku, tím plemenem je velký švýcarský salašnický pes a právě o něm si tedy povíme něco víc.

http://www.vssp-swissy.cz/
http://www.vssp-swissy.cz/
http://www.vssp-swissy.cz/

Odkud velký švýcarský salašnický pes pochází, to už Vás podle jména asi napadlo - a skutečně, toto plemeno se k nám opravdu dostalo z území Švýcarska. V dřívějších dobách se jednalo o velmi rozšířenou rasu, jejíž zástupci štěkali na mnoha dvorcích po celé střední Evropě. Oblíbený byl především u řezníků a řemeslníků, kteří rádi využívali jeho síly a inteligence.
Stejnému zájmu jako dříve se tento velký a silný pes u nás už ale v současnosti netěší, v průběhu minulého století se na něj jaksi zapomnělo - velký švýcarský salašnický pes se zkrátka asi většině lidí nehodil už jen pro to, že v panelákovém bytě by pro něj příliš místa nezbylo. V poslední době však opět nachází obydlí v čím dál více českých domácnostech - kdo by také nechtěl nekonfliktního, chytrého a silného psa, který poslouží jako dobrý hlídač i mazlíček? A tím velký švýcarský salašnický pes bezesporu je.
Navíc patří k velmi hezkým plemenům, pěkná tříbarevná krátká srst a statný vzhled Vás hned přesvědčí o jeho vznešenosti a výborných fyzických vlastnostech. Zájem vzbuzuje i jeho charakter - jedná se o psa vhodného do každé rodiny, neboť při správné výchově je to zvíře neuvěřitelně bystré, hravé a obětavé. Velký švýcarský salašnický pes dokáže být skutečně ochotný pomocník, navíc je i velmi ostražitý, sebevědomý a nebojácný a je připraven svého pána i jeho majetek kdykoliv chránit.
Pokud tedy uvažujete o pořízení přátelského psa, který Vás vždy na slovo poslechne a bude Vám oddaným partnerem, velký švýcarský salašnický pes je bezpochyby dobrou volbou.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce