Velký švýcarský salašnický pes - znáte ho?

Datum: 10.12.2009 Autor: Jan Chvojka Přečteno: 1317

Máte rádi chytré a velké psy a rádi byste si některého z nich pořídili? Pak svou pozornost určitě věnujte také plemenu, které sice v Čechách není rozšířené tak, jako například německý ovčák či zlatý retriever, ale rozhodně stojí za zvážení. Ano, jak už jsme Vám prozradili v samotném názvu tohoto článku, tím plemenem je velký švýcarský salašnický pes a právě o něm si tedy povíme něco víc.

http://www.vssp-swissy.cz/
http://www.vssp-swissy.cz/
http://www.vssp-swissy.cz/

Odkud velký švýcarský salašnický pes pochází, to už Vás podle jména asi napadlo - a skutečně, toto plemeno se k nám opravdu dostalo z území Švýcarska. V dřívějších dobách se jednalo o velmi rozšířenou rasu, jejíž zástupci štěkali na mnoha dvorcích po celé střední Evropě. Oblíbený byl především u řezníků a řemeslníků, kteří rádi využívali jeho síly a inteligence.
Stejnému zájmu jako dříve se tento velký a silný pes u nás už ale v současnosti netěší, v průběhu minulého století se na něj jaksi zapomnělo - velký švýcarský salašnický pes se zkrátka asi většině lidí nehodil už jen pro to, že v panelákovém bytě by pro něj příliš místa nezbylo. V poslední době však opět nachází obydlí v čím dál více českých domácnostech - kdo by také nechtěl nekonfliktního, chytrého a silného psa, který poslouží jako dobrý hlídač i mazlíček? A tím velký švýcarský salašnický pes bezesporu je.
Navíc patří k velmi hezkým plemenům, pěkná tříbarevná krátká srst a statný vzhled Vás hned přesvědčí o jeho vznešenosti a výborných fyzických vlastnostech. Zájem vzbuzuje i jeho charakter - jedná se o psa vhodného do každé rodiny, neboť při správné výchově je to zvíře neuvěřitelně bystré, hravé a obětavé. Velký švýcarský salašnický pes dokáže být skutečně ochotný pomocník, navíc je i velmi ostražitý, sebevědomý a nebojácný a je připraven svého pána i jeho majetek kdykoliv chránit.
Pokud tedy uvažujete o pořízení přátelského psa, který Vás vždy na slovo poslechne a bude Vám oddaným partnerem, velký švýcarský salašnický pes je bezpochyby dobrou volbou.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce