Výhody tepelný čerpadel

Datum: 06.12.2009 Autor: Jan Potůček Přečteno: 633
/images/clanky/1260094139_altherma_01.1.jpg

Tepelné čerpadlo je bezobslužným zdrojem tepla, který má oproti jiným druhům vytápění tu výhodu, že neprodukuje žádné lokální emise. Rovněž se jedná o zcela bezpečný produkt, nehrozí zde exploze, požár či otrava.
Jedná se v podstatě o velmi jednoduchý systém, kdy je získávána energie z obnovitelných přírodních zdrojů- vody, vzduchu nebo země

tepelná čerpadla
tepelná čerpadla Altherma
tepelná čerpadla Stiebel Eltron

Tepelné čerpadlo je bezobslužným zdrojem tepla, který má oproti jiným druhům vytápění tu výhodu, že neprodukuje žádné lokální emise. Rovněž se jedná o zcela bezpečný produkt, nehrozí zde exploze, požár či otrava.
Jedná se v podstatě o velmi jednoduchý systém, kdy je získávána energie z obnovitelných přírodních zdrojů- vody, vzduchu nebo země. Podle toho se odlišují i jednotlivé typy tepelných čerpadel na čerpadla voda/voda, kdy je teplo získáváno z vodní plochy či podzemní vody, dále čerpadlo země/voda, kdy energii získáváte přímo z vaší zahrady či z země pomocí hlubinného vrtu. Posledním typem je tepelné čerpadlo vzduch/voda, kdy je teplo získáváno přímo z venkovního vzduchu.
Tepelné čerpadlo funguje v podstatě na stejném principu jako chladničky, kde je teplo odebíráno od potravin, které jsou tak chlazeny a zadní část lednice topí. U tepelných čerpadel vše probíhá tak, že energie na vytápění je získávána z přírodního zdroje (vody, vzduchu či země) a pomocí podlahového vytápění či radiátoru je toto teplo využíváno k topení ve vašem domě.
Nebojte se pořídit si tepelné čerpadlo. I přes vyšší počáteční náklady již brzy zjistíte, že jste vlastně ušetřili, neboť již během několika málo let vynaložené peníze díky tepelnému čerpadlu uspoříte.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce