Screamo

Datum: 28.11.2009 Autor: scream Přečteno: 1218
/images/clanky/1259432509_1234.alesana.logo.jpg

V podstatě se jedná o hudební rockový styl, který se původně vyvinul ze dvou hudebních žánrů a to zejména hc punku a specifické drsnější muziky emo, která vznikla počátkem devadesátých let.

screamo
screamo.cz
screamo

V podstatě se jedná o hudební rockový styl, který se původně vyvinul ze dvou hudebních žánrů a to zejména hc punku a specifické drsnější muziky emo, která vznikla počátkem devadesátých let.

Screamo má především krátké písně, které vynikají zejména chaotickou stavbou. V tomto hudebním stylu se používají různé zvuky a nestále se s nimi experimentuje. Zpěváci při screamo vydávají specifický řev, křik či jekot, který je velmi křečovitý. Tento zpěv ještě kombinován čistými vokály.

Screamo má prostě svoji dynamiku a kouzlo. Je plné emocí a dojmů. Tato okouzlující atmosférická hudba je zpívána za doprovodu velmi rychlé kytary.

Texty nejčastěji řeší různá témata a to nejen politická, ale i běžné každodenní mezilidské vztahy. Od roku 2000 došlo v screamu ke změně a začala nová éra. Samy kapely hrají tento žánr už v pomalejším rytmu a v textu se pomalu vytrácejí typické chaotické pasáže. Postupně vznikaly kapely ovlivněny oldschoolovými zvuky a alternativním rockem.

Screamo vzniklo přibližně roku tisíc devět set devadesát jedna a to ve městě San Diegu. Poprvé si ji bylo možné poslechnout v Ché Café. S tímto hudebním žánrem screamo vystoupily různé kapely, jako např. Heroin, Hair či Antioch Arrow atd. Tyto hudební kapely již byly velmi ovlivněny nejrůznějšími styly a to například D.C. hardcorem či Fugazi apod.

V té době vznikal v Chicagu speciální žánr screamu, který byl dosti ovlivněn post-punkou muzikou. Tuto odnož screamu založil například Joy Division či Articles of Faith.

V evropských zemích se dodnes hraje hudební žánr tzv. oldschool screamo, který je postavený na tradičním screamovském základu. Tímto žánrem se zabývají zejména populární kapely Louise Cyphre či La Quiete and Raein nebo Amanda Woodward, které vydávají své alba buď sami, nebo prostřednictví komerčních nakladatelství.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce