Screamo

Datum: 28.11.2009 Autor: scream Přečteno: 1249
/images/clanky/1259432509_1234.alesana.logo.jpg

V podstatě se jedná o hudební rockový styl, který se původně vyvinul ze dvou hudebních žánrů a to zejména hc punku a specifické drsnější muziky emo, která vznikla počátkem devadesátých let.

screamo
screamo.cz
screamo

V podstatě se jedná o hudební rockový styl, který se původně vyvinul ze dvou hudebních žánrů a to zejména hc punku a specifické drsnější muziky emo, která vznikla počátkem devadesátých let.

Screamo má především krátké písně, které vynikají zejména chaotickou stavbou. V tomto hudebním stylu se používají různé zvuky a nestále se s nimi experimentuje. Zpěváci při screamo vydávají specifický řev, křik či jekot, který je velmi křečovitý. Tento zpěv ještě kombinován čistými vokály.

Screamo má prostě svoji dynamiku a kouzlo. Je plné emocí a dojmů. Tato okouzlující atmosférická hudba je zpívána za doprovodu velmi rychlé kytary.

Texty nejčastěji řeší různá témata a to nejen politická, ale i běžné každodenní mezilidské vztahy. Od roku 2000 došlo v screamu ke změně a začala nová éra. Samy kapely hrají tento žánr už v pomalejším rytmu a v textu se pomalu vytrácejí typické chaotické pasáže. Postupně vznikaly kapely ovlivněny oldschoolovými zvuky a alternativním rockem.

Screamo vzniklo přibližně roku tisíc devět set devadesát jedna a to ve městě San Diegu. Poprvé si ji bylo možné poslechnout v Ché Café. S tímto hudebním žánrem screamo vystoupily různé kapely, jako např. Heroin, Hair či Antioch Arrow atd. Tyto hudební kapely již byly velmi ovlivněny nejrůznějšími styly a to například D.C. hardcorem či Fugazi apod.

V té době vznikal v Chicagu speciální žánr screamu, který byl dosti ovlivněn post-punkou muzikou. Tuto odnož screamu založil například Joy Division či Articles of Faith.

V evropských zemích se dodnes hraje hudební žánr tzv. oldschool screamo, který je postavený na tradičním screamovském základu. Tímto žánrem se zabývají zejména populární kapely Louise Cyphre či La Quiete and Raein nebo Amanda Woodward, které vydávají své alba buď sami, nebo prostřednictví komerčních nakladatelství.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce