Jak vyřešit problém s poškozeným diskem nebo se ztrátou dat?

Datum: 27.11.2009 Autor: Milan Peterka Přečteno: 763
/images/clanky/1259287400_2009-11-27_024646.png

Lidé, kteří doposud nepřišli ve svém počítači o žádná data zpravidla nezálohují. O to jsou větší škody, které způsobí takové opomenutí.

Obnova dat
Zálohování disku
Poškození disku

V podstatě lze rozdělit poruchy disků na dva druhy. V první skupině jsou poškození, které způsobil samotný uživatel – například spadnutí harddisku na zem, případně jejich smazání. Ve druhém případě není poškození nebo ztráta dat ovlivněna uživatelem počítače. Zde lze zařadit softwarové poškození. V ideálním případě by byla možná obnova dat ze záložního média. Pokud však nebylo vytvořeno, musí přijít na řadu oprava. V případě smazání dat existuje na internetu nepřeberné množství programů, které dokáží smazané soubory obnovit. Zde však záleží na době, po jaké je tato akce prováděna. Zpravidla by vše mělo proběhnout bez problémů do jednoho týdne. Později již budou nejspíše přepsána novějšími soubory. V případě sofwarového poškození, se tata vada pozná nenačtením systému, případně nefunkčností programů. Zde je opět možnos použít programy k tomuto určené. V případě hardwarového poškození disku – spadnutí na zem – není možno řešit opravu softwarově. Nejčastě jsou poškozeny čtecí hlavy nebo přímo plotny obsahující data. V takovémto případě je nutno odnést disk do odborného servisu. Cena opravy se mnohdy pohybuje v desetitisících. Z toho jednoznačně vyplývá, že zálohování disků se vyplatí. Nejčastěji jsou voleny externí HDD, vypalování na CD nebo DVD nosiče. Stále populárnější je data nahrávat na internet, odkud jsou poté dostupná z více míst. Zde je však potřeba myslet na zabezpeční a ochranu proti krádeži.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce