PC sestavy - Notebooky jak vybrat ten ideální notebook

Datum: 22.11.2009 Autor: bach Přečteno: 815
/images/clanky/1258890145_anucomputers.cz.jpg

PC sestavy - Notebooky jak vybrat ten ideální notebook. Jestliže uvažujete o koupi notebooku nebo PC sestavy, měli byste si nákup nejprve dobře rozmyslet, protože se jedná o relativně velkou investici.Důležité je rozhodnutí zda potřebujete přenosný notebook nebo stolní počítač. Cenově se již dnes příliš neliší, rozhodnutí je na Vás. PC sestavy je možné v budoucnosti jednoduše rozšiřovat doplnit grafickou kartu pro hraní her nebo zvíšit operačni pamnět atd.., u notebooků to většinou možné není. Notebooky naopak umožňují jednoduchou mobilitu a veliké pohodlí při práci a zábavě.Pokud jste se rozhodli pro notebook, musíte se rozmyslet jakou činnost a v jakém prostředí budete nejčastěji provozovat. Pro zjednodušení jsme je rozdělili na tři kategorie.

 

Notebooky
Počitače
PC sestavyNotebooky na doma

To jsou vlastně úplně všechny a záleží pouze na Vaší investici . Sem se dají zařadit notebooky pro práci i zábavu, s přijatelnou cenou, určené k brouzdání internetem, sledování filmů, práci s Microsoft Office, vypalování CD /DVD, hraní jednodušších nebo starších her.Pro tuto kategorii postačí jakýkoliv dnes dostupný procesor AMD nebo Intel. Operační paměť RAM by měla být alespoň 1GB, více je lépe, minimem je 512MB. Grafická karta postačí jakákoliv i integrovaná na základní desce. Velikost pevného disku je dostatečná u všech modelů, případně se může použít externí disk. Bezdrátové připojení do sítě WIFI i vypalovací mechaniku CD/DVD mají všechny modely. Pokud máte třeba mobil s Bluetooth, pro snadné připojení jej požadujte též v notebooku. Další využití: můžete si zakoupit BT GPS modul a používat notebook jako luxusní navigaci. Doporučujeme zakoupit notebook spolu s operačním systémem Windows, předejdete problémům se sháněním ovladačů nutných k instalaci.

Notebooky herní

Notebooky, které zvládnou stejné úkoly jako domácí a navíc novější hry. Zde je třeba již výkonnější procesor alespoň 1800MHz, lépe 2200 -2400Mhz AMD nebo Intel,vyšší frekvence již nepřináší výrazné zvýšení výkonu ve hrách, více záleží na grafické kartě. Lepší jsou více jádrové procesory. Do budoucna se jejich podpora rozšíří.Operační paměť RAM by měla být alespoň 2GB, více je lépe, minimem je 1GB. RAM se dá naštěstí poměrně jednoduše přidávat, takže zde se chyba dá napravit.Grafická karta: zde se chyba nepromíjí, pokud špatně vyberete, hry si nezahrajete. Minimem je GF8400, ATI 2400, lepší volbou jsou GF8600, ATI 2600 a výkonnější.Velikost pevného disku: minimum je 120GB, více je lépe. Bezdrátové připojení do sítě WIFI i vypalovací mechaniku CD/DVD mají všechny modely, některé mají i mechaniku BluRay. Doporučujeme zakoupit notebook spolu s operačním systémem Windows, předejdete problémům se sháněním ovladačů nutných k instalaci.

Notebooky pracovní

Notebooky pracovní slouží k častému přenášení, měly by mít nízkou hmotnost, menší rozměry a vysokou odolnost proti poškození. Další požadavky mohou být na plnohodnotné vybavení připojovacími porty: typicky Serial port pro připojení diagnostických zařízení, nebo nastavení přístrojů. PC sestavy, které mají sériový port vytvořen z USB, nemusí v těchto případech fungovat. Vhodná je také možnost připojit se do mobilní sítě pro spojení s internetem při cestování. Procesor v tomto případě není rozhodující,bude stačit jakýkoliv. Ovšem z důvodu delší výdrže při provozu na baterie a celkové funkčnosti, doporučuji spíše Intel. Zde se jeví nejvýhodněji čipová sada Intel Centrino. Většinou je ve spojení s procesory Intel Pentium DualCore a Intel Core2Duo. Paměť RAM alespoň 1GB, 512MB je opravdové minimum. Grafická karta většinou postačí integrovaná, pro speciální úkoly nVIDIA Quadro. WIFI je samozřejmostí u všech modelů Doporučujeme BlueTooth - můžete se připojit s mobilem k internetu nebo s GPS přijímačem. Doporučujeme zakoupit notebook spolu s operačním systémem Windows, předejdete problémům se sháněním ovladačů nutných k instalaci

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce