Udělejte si ve skladu pořádek!

Datum: 12.11.2009 Autor: Jan Chvojka Přečteno: 548
/images/clanky/1258041177_regaly.jpg

S růstem každé firmy je klíčové patřičně zrychlit řadu vnitřních procesů, najít však ty největší brzdy fungování je často těžké. Jedním z nejčastěji opomíjených problémů je přitom špatná, či dokonce nulová organizace skladu. Pro jeho přehledné uspořádání však stačí tak málo – nakoupit regálové systémy a zavést jednoduchý skladový řád.

regálové systémy
paletové regály
e-regály.cz

Jak již bylo řečeno, velké množství firem se skutečně potýká s nedostatečnou efektivitou provozu pramenící z často až naprosto zoufalého zmatku, který panuje ve skladu výrobků určených pro pozdější prodej. Situace je to vlastně poměrně logická – při startu jakéhokoliv podniku je maximum pozornosti věnováno marketingu a základním principům fungování prodeje, nikoliv skladování.

V začátcích zkrátka není množství prodávaných výrobků takové, aby byli manažeři firmy nuceni nad chodem skladu příliš přemýšlet. Jak objem prodávaného zboží roste, objevují se nové problémy a na řád skladování a regálové systémy se často stále zapomíná. Sklad tak funguje jaksi provizorně, často bez zjevných pravidel a principů - není výjimkou, že se jedná pouze o větší místnost plnou krabic naskládaných bez ladu a skladu vedle sebe.

Právě v tuto chvíli ale přichází nejvyšší čas, aby byla důkladně promyšlena organizace skladu a jeho vnitřní fungování. Dle charakteru zboží a velikosti skladu je třeba nakoupit policové či paletové regály – na trhu je k dostání celá řada těchto úložných systémů, které budou přesně vyhovovat potřebám libovolného podniku.

Zavedením provozního řádu skladu je pak třeba určit umístění jednotlivých produktů a postupy při příjmu a výdeji zásilek. Dopad zmíněných kroků je jasný – o mnoho lepší využití místa, přehledné uskladnění, pořádek v objednávkách a především snazší a rychlejší expedice zboží ze skladu k zákazníkovi.

Regálové systémy prodává řada firem i na internetu, jmenujme například stránky e-regály.cz, kde naleznete opravdu rozsáhlý sortiment regálů všech typů. Máte-li tedy pocit, že sklad Vaší firmy by potřeboval lepší organizaci, není nic těžkého začít tuto situaci řešit výběrem vhodných regálů přímo z pohodlí kanceláře. Uvidíte, že se Vám vynaložené časové i finanční prostředky brzy navrátí.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce