Udělejte si ve skladu pořádek!

Datum: 12.11.2009 Autor: Jan Chvojka Přečteno: 567
/images/clanky/1258041177_regaly.jpg

S růstem každé firmy je klíčové patřičně zrychlit řadu vnitřních procesů, najít však ty největší brzdy fungování je často těžké. Jedním z nejčastěji opomíjených problémů je přitom špatná, či dokonce nulová organizace skladu. Pro jeho přehledné uspořádání však stačí tak málo – nakoupit regálové systémy a zavést jednoduchý skladový řád.

regálové systémy
paletové regály
e-regály.cz

Jak již bylo řečeno, velké množství firem se skutečně potýká s nedostatečnou efektivitou provozu pramenící z často až naprosto zoufalého zmatku, který panuje ve skladu výrobků určených pro pozdější prodej. Situace je to vlastně poměrně logická – při startu jakéhokoliv podniku je maximum pozornosti věnováno marketingu a základním principům fungování prodeje, nikoliv skladování.

V začátcích zkrátka není množství prodávaných výrobků takové, aby byli manažeři firmy nuceni nad chodem skladu příliš přemýšlet. Jak objem prodávaného zboží roste, objevují se nové problémy a na řád skladování a regálové systémy se často stále zapomíná. Sklad tak funguje jaksi provizorně, často bez zjevných pravidel a principů - není výjimkou, že se jedná pouze o větší místnost plnou krabic naskládaných bez ladu a skladu vedle sebe.

Právě v tuto chvíli ale přichází nejvyšší čas, aby byla důkladně promyšlena organizace skladu a jeho vnitřní fungování. Dle charakteru zboží a velikosti skladu je třeba nakoupit policové či paletové regály – na trhu je k dostání celá řada těchto úložných systémů, které budou přesně vyhovovat potřebám libovolného podniku.

Zavedením provozního řádu skladu je pak třeba určit umístění jednotlivých produktů a postupy při příjmu a výdeji zásilek. Dopad zmíněných kroků je jasný – o mnoho lepší využití místa, přehledné uskladnění, pořádek v objednávkách a především snazší a rychlejší expedice zboží ze skladu k zákazníkovi.

Regálové systémy prodává řada firem i na internetu, jmenujme například stránky e-regály.cz, kde naleznete opravdu rozsáhlý sortiment regálů všech typů. Máte-li tedy pocit, že sklad Vaší firmy by potřeboval lepší organizaci, není nic těžkého začít tuto situaci řešit výběrem vhodných regálů přímo z pohodlí kanceláře. Uvidíte, že se Vám vynaložené časové i finanční prostředky brzy navrátí.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce