Divotvorné skleněné figurky od firmy MHM

Datum: 10.11.2009 Autor: Jaroslav Egrt Přečteno: 711
/images/clanky/1257838865_delfini_preciosa.jpg

Skleněné figurky jsou vynikajícím upomínkovým předmětem, kterým můžeme udělat radost i těm, pro které bychom jen velmi těžko hledali odpovídající dárek. Skleněné figurky se často předávají jako součást nejrůznějších ocenění a asi bychom jen velmi těžko nalezli někoho, kdo by nedokázal ocenit jejich nadčasovou krásu.

E-shop Levná bižuterie a šperky
Skleněné figurky MHM
MHM - šperky a bižuterie

Skleněné figurky jsou svébytným sklářským uměním. Překračují pomyslnou hranici mezi užitkovým a dekorativním sklem. Na počátku zrodu skleněné figurky stojí skleněná perla, stará více než 5000 let. Byla nalezena v Thébách. Skleněná perla, stejně jako skleněné figurky, slouží jako umělecký artefakt a nutno přiznat, že artefakt nanejvýš svébytný. Jedním z nejznámějších představitelů umění skleněné figurky byl bezesporu Jaroslav Brychta. Tohoto sochaře přitahoval figurální motiv, který doposud ve výtvarném zpracování skla nebyl využíván. První skleněné figurky vznikly spojením skleněných perlí v různém tvarovém zpracování za pomoci měděných drátků. O něco později začala výroba skleněné figurky za pomoci tyčinkového skla. Ačkoliv za dobu existence skleněné figurky výroba a zařízení prošly určitou technickou proměnou, hlavní úlohu při výrobě skleněné figurky i nadále hrají šikovné prsty skláře, kahany a dmychadla.

Skleněné figurky které vyrábíme jsou velmi oblíbené a není divu, že je o skleněné figurky zájem po celém světě. Skleněné figurky kterým vdechují život šikovné prsty našich sklářů jsou osobitým dárkem. Skleněné figurky jsou často také vynikající sběratelské kousky. Skleněné figurky jsou nejoblíbenější především u sběratelů. Po celém světě jsou stovky sběratelských klubů, ve kterých se skleněné figurky těší nesmírné oblibě. Je to pochopitelné. Pokud chceme někomu věnovat dárek vyjadřující pocit sounáležitosti a přátelství, není vhodnějšiho objektu než skleněné figurky. Skleněné figurky jsou malé, nezabírají mnoho místa a jejich výběr je velmi široký. Zvláště skleněné figurky představující zvířata jsou výjimečné symbolickým spojením přírody a lidské důmyslnosti, díky němuž lze tyto výtvory zachytit do třpytivého skla.

Skleněné figurky jsou vynikajícím upomínkovým předmětem, kterým můžeme udělat radost i těm, pro které bychom jen velmi těžko hledali odpovídající dárek. Skleněné figurky se často předávají jako součást nejrůznějších ocenění a asi bychom jen velmi těžko nalezli někoho, kdo by nedokázal ocenit jejich nadčasovou krásu.

Využijte nejširší nabídku skleněných figurek na českém internetu. Máme pro Vás v nabídce velmi širokou škálu figurek pečlivě rozdělených do patřičných kategorií (pejsci, delfíni, kočky atd.). Všechny figurky jsou vyrobeny v maximální kvalitě za užití broušených krystalů společnosti Preciosa. Design našich skleněných figurek pro Vás navrhl Ing. Miroslav Heralecký. Mirek Heralecký je s problematikou výroby skleněných figurek více než dobře obeznámen také díky svému mnohaletému působení ve vrcholných managamentech závodů, zabývajících se výrobou křišťálového skla. Jeho zkušenosti a umělecká invence je zárukou, že na stránkách našeho e-shopu naleznete opravdové skvosty. A to za ceny, které jsou více než příznivé. Bez nadsázky lze říci, že nabídka skleněných figurek firmy MHM je nejširší a při zachování té nejvyšší řemeslné kvality i nejlevnější.

Naše skleněné figurky jsou vyjádřením naší lásky ke sklu a sklářskému řemeslu obecně. Věříme, že se vám budou líbit.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce