Dětský nábytek - pro radost a fantazii

Datum: 09.11.2009 Autor: ALDO Přečteno: 499
/images/clanky/1257762451_logo.gif

Dětský nábytek v našich domácnostech

V našich domácnostech se až příliš často neřeší zařízení dětského pokoje dětským nábytkem, ale pomocí starších kusů nábytku, které se už nikam nehodí. Názor, že děti to už doničí, je pro ně vlastně návod, jak mají zacházet s věcmi kolem sebe. Zapomenout na dětský nábytek je však chyba. 

Dětský nábytek
Dětský pokoj Basic
Nábytek-ALDO.cz

 Děti nepotřebují mít kompletně novou sérii dětského nábytku podle poslední módy. I ty starší kusy se dají využít, ale bylo by dobré, kdyby se přizpůsobily dítěti. I finančně nenáročné triky pomohou dítěti zabydlet se ve svém dětském pokoji, oblíbit si ho a vážit si věcí kolem sebe. Nábytek Aldo má širokou škálu výběru jednotlivých kusů dětského nábytku, které mnohdy stačí k tomu, aby s kombinací starého nábytku vypadal dětský pokoj jako nový.

Dětský nábytek a jeho vliv na zdraví
 
Možná to zní nadneseně, ale dětský pokoj je místo, které má vliv na formování osobnosti malého človíčka,  proto mu nestačí nabídnout jen fyzickou bezpečnost, důležité jsou také podněty pro duševní vývoj. V dětském pokoji plném bezpečnostních prvků se možná dítě nezraní, jde však i o to, aby se tam cítilo dobře a aby v něm rádo trávilo čas. Ideální je najít kompromis, kdy bude dětský nábytek vyhovovat jedné i druhé straně. Není to vždy jednoduché, protože nápady dětí jsou většinou spojeny s velkou fantazií, kterou dospělí chápou jen málokdy. Zkuste tedy přivřít oči a nechte je, aby vyjádřili své požadavky na vlastní prostředí.
 
Dětský pokoj
 
Přibližně ve třech letech je vhodné začít uvažovat o samostatném dětském pokoji. Samostatný prostor může u tříletého dítěte postupně rozvíjet vztah k jeho věcem a motivovat ho k větší samostatnosti. Nečekejte, že tam bude chtít od začátku trávit hodně času. Může se stát, že dítě bude vnímat vytvoření samostatného dětského pokoje jako snahu o odsunutí. Proto je vhodné hodně si s dítětem o pokojíčku povídat, respektovat jeho pocity a návrhy, zkrátka- spojit vytvoření vlastního pokoje s velkou události. Dítě může například dostat vlastní pokoj k narozeninám a podílet se i na jeho zařizování dětským nábytkem. Velké překvapení bez účasti samotného dítěte by mohlo dopadnout zklamáním, navíc představa rodičů, že všechny děti budou nadšené z pestře barevné výzdoby s pohádkovými motivy, bývá často mylná. Šestiletý školák obklopený medvídky a pohádkovými zvířátky na stěnách se nebude zdravě vyvíjet a prosperovat ve škole, protože už potřebuje mít pocit, že je velký. Jeho rodiče by měli akceptovat, a ne mu naznačovat, že ho stále vnímají jako miminko. Dítě, které má všechny hračky a knížky uloženy vysoko na polici a nedokáže si je vzít samo, si bude stále myslet, že je malé a potřebuje vaši pomoc. Tehdy je určitě něco s dětským nábytkem v nepořádku.  A je možné, že zůstane dlouho nesamostatné, případně míně samostatné než jeho vrstevníci. Děti potřebují mít ve svém pokoji hlavně svět adekvátní jejich věku. Jedním z nejvyhledávanějšího dětského nábytku na Aldu je dětský nábytek BASIC.
 
Dětský pokoj dětským světem
 
Nezapomeňte, že dětský pokoj má být jeho světem, nikoli vašim. Stejně tak musí dětský nábytek splňovat především potřeby dítěte. Kudy chodí, tam kreslí? Podpořte jeho výtvarné ambice a předem počítejte s nástěnnými malbami. Připravte mu podklad z umyvatelného nátěru nebo papíru připevněného na stěnu. Řešením je i tabule na stěně. Stejně tak podlaha v dětském pokoji by měla odolat náporu při dětských hrách. Myslete i na sousedy pod vámi a chraňte je před nechtěnou účasti na každé hře vašich dětí, proto vyberte takovou podlahu, která má funkci zvukové izolace. Dětský nábytek volte tak, aby dítě neomezoval v jeho představivosti, ale naopak uvolnil uzdu dětské fantazii. Vhodné jsou modulární systémy, které se dají různě skládat a přetvářet.
 
Dětský nábytek na ALDO
 
Nábytek ALDO vnímá nabídku dětského nábytku jako svou stěžejní – sami máme děti, známe jejich potřeba a snažíme se naše zkušenosti převést nejen do nabídky „Dětský nábytek“, ale i jako informační články na našem eshopu Nábytek-ALDO.Cz.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce