Neodymové magnety a Neocube

Datum: 06.11.2009 Autor: Martin Hronek Přečteno: 603

Každý z nás se v životě setkal s magnety – těmi kouzelnými vecičkami, které přitahují různé kovy. Ve fyzice nás učili kreslit siločáry a o přestávkách jsme všichni hráli „magnetický hokej“ přes sedadlo židle.

Magnety
Neodymové magnety
Prodej magnetů

Právě magnety lze zakoupit v eshopu na adrese www.unimagnet.cz, který se specializuje především na tzv. neodymové magnety. Tyto neodymové magnety se vyznačují mnohem lepšími vlastnostmi než běžné přírodní magnety. Jak už jsme napověděli, neodymové magnety nemají původ ve volné přírodě, ale jsou uměle vyráběny ze stlitiny neodymu, železa a boru. Tato technologie zajišťuje magnetům mnohonásobně silnější magnetické pole, v současnosti nelze vyrobit silnější permanentní magnety.
Nedávná doba s sebou přinesla zajímavost s názvem neocube, která zpopularizovala neodymové magnety. Neocube je velké množství (obvykle 216) malých neodymových kuliček, které nerozlučně pojí jejich magnetická síla. Změť kuliček může nabývat nejrůznějších tvarů, je jen na vaší náladě a schopnostech, co bude v danou chvíli neocube představovat. Tato hračka je ideálním prostředkem k relaxaci a odreagování.
Další netradiční záležitostí na www.unimagnet.cz je tekutina s názvem ferrofluid, která vykazuje zvláštní chování v přítomnosti magnetického pole. Tekutina ferrofluid je zpravidla složena z mikročástic magnetitu o průměru 10 nanometrů. Každý učitel fyziky by měl ferrofluid zařadit do své sbírky experimentů.
Nejen ferrofluid se chová při vystavení magnetu zajímavě, také tzv. Flux detektor dokáže měnit svůj stav v magnetickém poli. Jedná se o speciální fólii složenou v částeček niklu, která podle magnetického pole zesvětlá nebo ztmavne.
Teď se asi ptáte, jaká je cena takových hračiček. Chápeme, že každý by chtěl hodně muziky za málo peněz a rádi vám vyhovíme! Výroba neodymových magnetů je naštěstí velmi málo nákladná, a tak si můžete zakoupit magnety nejrůznějších velikostí a tvarů doslova za pár korun.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce