Neodymové magnety a Neocube

Datum: 06.11.2009 Autor: Martin Hronek Přečteno: 625

Každý z nás se v životě setkal s magnety – těmi kouzelnými vecičkami, které přitahují různé kovy. Ve fyzice nás učili kreslit siločáry a o přestávkách jsme všichni hráli „magnetický hokej“ přes sedadlo židle.

Magnety
Neodymové magnety
Prodej magnetů

Právě magnety lze zakoupit v eshopu na adrese www.unimagnet.cz, který se specializuje především na tzv. neodymové magnety. Tyto neodymové magnety se vyznačují mnohem lepšími vlastnostmi než běžné přírodní magnety. Jak už jsme napověděli, neodymové magnety nemají původ ve volné přírodě, ale jsou uměle vyráběny ze stlitiny neodymu, železa a boru. Tato technologie zajišťuje magnetům mnohonásobně silnější magnetické pole, v současnosti nelze vyrobit silnější permanentní magnety.
Nedávná doba s sebou přinesla zajímavost s názvem neocube, která zpopularizovala neodymové magnety. Neocube je velké množství (obvykle 216) malých neodymových kuliček, které nerozlučně pojí jejich magnetická síla. Změť kuliček může nabývat nejrůznějších tvarů, je jen na vaší náladě a schopnostech, co bude v danou chvíli neocube představovat. Tato hračka je ideálním prostředkem k relaxaci a odreagování.
Další netradiční záležitostí na www.unimagnet.cz je tekutina s názvem ferrofluid, která vykazuje zvláštní chování v přítomnosti magnetického pole. Tekutina ferrofluid je zpravidla složena z mikročástic magnetitu o průměru 10 nanometrů. Každý učitel fyziky by měl ferrofluid zařadit do své sbírky experimentů.
Nejen ferrofluid se chová při vystavení magnetu zajímavě, také tzv. Flux detektor dokáže měnit svůj stav v magnetickém poli. Jedná se o speciální fólii složenou v částeček niklu, která podle magnetického pole zesvětlá nebo ztmavne.
Teď se asi ptáte, jaká je cena takových hračiček. Chápeme, že každý by chtěl hodně muziky za málo peněz a rádi vám vyhovíme! Výroba neodymových magnetů je naštěstí velmi málo nákladná, a tak si můžete zakoupit magnety nejrůznějších velikostí a tvarů doslova za pár korun.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce