Snář a výklad snů

Datum: 04.11.2009 Autor: Petr Hruška Přečteno: 798

Vykládání snů je známe už z minulosti. Výklad byl spojený s magií a tajemstvím. Samotný výklad je založený na knize jménem snář. Za pomoci knihy a vzpomínek ze sna, můžeme určit základní charakteristiku. Výkladem snů se zabývali i uznávaní psychologové. Na stránkách nejdete základní informace o výkladu snů, ale také další informace o vykládání karet a budoucnosti.

Snář výklad snů
Tarotové karty
Výklad karet

Ještě předtím, než se dostaneme k vykládaní snů, tak by jsme se stručně měli podívat na to, co to vlastně sen je. Takže tedy sen je zážitek iluzorních obrazů, či hlasů nebo i jiných vjemů, které vytváří mozek během spaní.
Za dobu, kterou existuje lidstvo, lze v každé epoše zaznamenat velmi časté snahy vykládat významy snů. Snář výklad snů se dá rozdělit do tří kategorii. První z této kategorie je tzv. Symbolický výklad snů a předmětem toho postupu je převážně zkoumání obsahu snu a snu celkově. Další možnosti je šifrovací vykládaní snů a tato metoda spočívá ve smysluplnějším postupu. Z celého děje snu se vybírají jenom důležité předměty, či děje. No a poslední možnost vykládaní snů je tzv. Analytický výklad snů. Tato metoda rozebírá sen na dílčí objekty nebo děje, které se potom zkoumají na základě volných nápadu osoby, která sní.
Tak to jsme měli metody výkladu snů a teď se pojďme podívat, co je to vlastně Snář. Je to prosté, snář je kniha, která byla vytvořena k záměru vykládaní snů. Nejstarší dochovaná kniha nebo abych byl přesný tak snář je Artimidóra z Efezu, tento snář obsahuje čtyři díly.
Pojďme se o kousek posunout a to tedy přesněji do budoucnosti. Co se tedy týče výkladu budoucnosti, tak nejrozšířenější metodou výkladu budoucnosti kartami jsou tzv. Tarotové karty. Tyto karty jsou nejrozšířenějšími kartami, které slouží k vykládání budoucnosti. Historie těchto karet není přesně známá, ale je jasné, že tento způsob výkladu byl již používán kolem roku 1409. Zkrátka a jasně výklad karet je nejrozšířenější možností, jak se dá vykládat budoucnost.
Další takovou zajímavosti při výkladu budoucnosti je Magie. Co se týče slova magie a jeho významu tak nejde přesně charakterizovat, ale jedná se v podstatě o označení s nejasným vymezením, v pohledu na magii se střetává okultní a vědecký výklad, ale pozor, oba tyto výklady se naprosto odlišují a odporují si. Ale přesný význam Magie dodnes nikdo přesně nezná a ani vědci neví jak magie funguje.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce