Snář a výklad snů

Datum: 04.11.2009 Autor: Petr Hruška Přečteno: 776

Vykládání snů je známe už z minulosti. Výklad byl spojený s magií a tajemstvím. Samotný výklad je založený na knize jménem snář. Za pomoci knihy a vzpomínek ze sna, můžeme určit základní charakteristiku. Výkladem snů se zabývali i uznávaní psychologové. Na stránkách nejdete základní informace o výkladu snů, ale také další informace o vykládání karet a budoucnosti.

Snář výklad snů
Tarotové karty
Výklad karet

Ještě předtím, než se dostaneme k vykládaní snů, tak by jsme se stručně měli podívat na to, co to vlastně sen je. Takže tedy sen je zážitek iluzorních obrazů, či hlasů nebo i jiných vjemů, které vytváří mozek během spaní.
Za dobu, kterou existuje lidstvo, lze v každé epoše zaznamenat velmi časté snahy vykládat významy snů. Snář výklad snů se dá rozdělit do tří kategorii. První z této kategorie je tzv. Symbolický výklad snů a předmětem toho postupu je převážně zkoumání obsahu snu a snu celkově. Další možnosti je šifrovací vykládaní snů a tato metoda spočívá ve smysluplnějším postupu. Z celého děje snu se vybírají jenom důležité předměty, či děje. No a poslední možnost vykládaní snů je tzv. Analytický výklad snů. Tato metoda rozebírá sen na dílčí objekty nebo děje, které se potom zkoumají na základě volných nápadu osoby, která sní.
Tak to jsme měli metody výkladu snů a teď se pojďme podívat, co je to vlastně Snář. Je to prosté, snář je kniha, která byla vytvořena k záměru vykládaní snů. Nejstarší dochovaná kniha nebo abych byl přesný tak snář je Artimidóra z Efezu, tento snář obsahuje čtyři díly.
Pojďme se o kousek posunout a to tedy přesněji do budoucnosti. Co se tedy týče výkladu budoucnosti, tak nejrozšířenější metodou výkladu budoucnosti kartami jsou tzv. Tarotové karty. Tyto karty jsou nejrozšířenějšími kartami, které slouží k vykládání budoucnosti. Historie těchto karet není přesně známá, ale je jasné, že tento způsob výkladu byl již používán kolem roku 1409. Zkrátka a jasně výklad karet je nejrozšířenější možností, jak se dá vykládat budoucnost.
Další takovou zajímavosti při výkladu budoucnosti je Magie. Co se týče slova magie a jeho významu tak nejde přesně charakterizovat, ale jedná se v podstatě o označení s nejasným vymezením, v pohledu na magii se střetává okultní a vědecký výklad, ale pozor, oba tyto výklady se naprosto odlišují a odporují si. Ale přesný význam Magie dodnes nikdo přesně nezná a ani vědci neví jak magie funguje.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce