Řetězová pila - benzínová nebo elektrická?

Datum: 03.11.2009 Autor: ACTUAL NET s.r.o., internetová agentura Přečteno: 572

Řetězová pila je pro mnohé nepostradatelným pomocníkem. Pracujete-li na zahradě nebo v dílně, dostanete se dříve či později do situace, kdy budete potřebovat nařezat větší množství dřeva. V tu chvíli vyvstane otázka – řetězová pila elektrická, nebo benzínová? Obě skupiny řetězových pil mají své výhody i nevýhody. Pojďme se na ně podívat podrobněji. 

Elespo - elektrické ruční nářadí - NAREX, MAKITA, BOSCH
Elespo - elektrické ruční nářadí - NAREX, MAKITA, BOSCH
Internetová agentura ACTUAL NET

 Elektrické řetězové pily


Nespornou výhodou elektrických řetězových pil je snadná ovladatelnost. Oproti benzínovým pilám nedosahují tak vysokých výkonů, na druhé straně jsou nenáročné na údržbu a vynikají jednoduchostí obsluhy. Není třeba se starat o palivo či filtry. Stačí elektrická zásuvka a dostatečně dlouhý napájecí kabel. Nejběžnější délky kabelů jsou 25m a 50m, což zaručuje dostatečný rádius pro běžné úkony kolem domu či chaty. Elektrická pila je lehčí, skladnější a pro běžné řezání v menších objemech vhodnější.


Při vybírání elektrické řetězové pily se zaměřte na parametry příkon, hmotnost a délka lišty. Ostatní parametry nemají takovou důležitost a pro základní výběr elektrické motorové pily jsou irelevantní. V současné době se na trhu pohybuje velké množství výrobců elektrických pil. Odborníci ze společnosti ELESPO, která se dlouhodobě zabývá prodejem nářadí a zahradní techniky, nám prozradili, že mezi nejpopulárnější výrobce s kvalitními produkty a dobrým servisem patří například Narex, Makita, Bosch nebo Dolmar.


Benzínové řetězové pily


Oproti pilám elektrickým disponují benzínové řetězové pily vysokým výkonem a krouticím momentem. Díky těmto parametrům jsou benzínové pily předurčeny k efektivnímu řezání velkého množství dřeva. Spolu s ručními pilami jsou jedinou možností k řezání dřeva v odlehlých lokalitách bez elektrifikace. Daní za výkon je náročnější údržba a vyšší hmotnost. Dlouhodobá práce s benzínovou pilou je tedy náročnější, než v případě pily elektrické. Benzínové pily můžeme rozdělit do 3 kategorií – hobby, poloprofesionální a profesionální. Například pro přípravu dříví na topení v zimě je třeba vybírat v kategorii poloprofesionální a výše. Naopak pro nařezání dříví pro víkendové topení na chatě postačí spíše elektrická pila z kategorie hobby.


Vhodnou benzínovou pilu vybíráme především podle délky lišty. Nejprodávanější a nejběžnější délka lišty je 40cm, pila s touto délkou je vhodná pro řezání dřeva do průměru 50cm. Vzhledem k tomu, že řetězová pila, ať už benzínová, nebo elektrická, je velmi nebezpečné zařízení, je nutné vybírat výrobky známých a prověřených výrobců. Mezi takové výrobce benzínových pil patří např. Dolmar, Sharks a Solo.


Konečná volba řetězové pily


Je vidět, že pro každou situaci je vhodný jiný typ řetězové pily. Záleží na použití, preferencích a v neposlední řadě i financích. V každém případě při používání řetězové pily nezapomeňte na bezpečnost! Důležité je vhodné, pevné a přiléhavé oblečení, ideální jsou např. boty s ocelovou špičkou. Dobře udržovaná a seřízená pila by měla být samozřejmostí.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce