Levné vytápění? Zkuste palivové dřevo!

Datum: 29.10.2009 Autor: Antorr Přečteno: 580

Topná sezóna je už v plném proudu a každý jistě přemýšlí, jak to zařídit, aby jeho účet za vytápění byl co možná nejnižší.


Levné vytápění? Zkuste palivové dřevo!

S rostoucími požadavky na co nejúspornější a zároveň levná paliva se do popředí dostává vytápění ekologickými palivy, mezi která patří např. palivové dřevo, dřevní štěpka, pilinové brikety a pelety. Rozhodně nejdéle používané a velice oblíbené je právě palivové dřevo. A to díky své dostupnosti a také ceně. Topení dřevem je rozšířené zejména na venkově, kde je dřevo k dispozici skoro zadarmo. Možností, jak doma topit dřevem je celá řada. V dnešní době jsou nejpopulárnějšími topidly krby a krbová, příp. kachlová kamna. Dřevem však lze topit i v moderních kotlích, které jsou vyrobeny pro spalování dřeva. Tyto kotle bývají napojeny na rozvod ústředního vytápění a teplo je tak rozvedeno po celém domě, což je pohodlné a čisté řešení. Každý, kdo se pro topení dřevem rozhodne, by měl mít na paměti, že dřevo musí být řádně vyschlé. Toho lze dosáhnout buď tak, že si dřevo necháme vyschnout přirozenou cestou anebo seženeme vysušené. Čerstvé dřevo musí vysychat cca. 2 roky, aby jím bylo možné kvalitně topit. Při topení mokrým dřevem se totiž ničí nejenom samotné topidlo, ale zanáší se i komín. Pokud se rozhodneme pro koupi dřeva, nabídka je dnes už velice široká a dřevo můžeme koupit v jakémkoliv stavu. Podívejte se na orientační ceny palivového dřeva. Pro topení v krbech a krbových kamnech je nejvhodnější tvrdé dřevo listnáčů, jako je např. dub, buk, habr nebo dřevo ovocných stromů. Hoří velmi dlouho jasným a čistým plemenem. Pokud máme rádi praskání ohně, můžeme použít např. smrk, který ale hoří rychleji. Dbáme na to, abychom neměli dřevo s pryskyřicí, které může znečistit např. prosklená dvířka. Pokud uvažujete o topení dřevem, navštivte náš web, kde najdete spoustu užitečných informací.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce