Jak nejlépe uskladňovat

Datum: 29.10.2009 Autor: Pavel Kujal Přečteno: 469
/images/clanky/1256802484_paletov-_reg-l_mal-.jpg

Potřebujete uskladnit zboží, materiál, dokumenty…? Existuje řada způsobů. Třeba na podlahu? Jistě, že ne. Použijeme například regály.
Zde se dozvíte, pro jaké druhy zboží je vhodný konkrétní regálový systém.
Skladování zboží větších rozměrů a hmotností

Pro tyto potřeby je nejvhodnější a nejrozšířenější skladovací systém paletových regálů. Konstrukce regálu jsou určeny pro optimalizované skladování nejrůznějšího zboží na paletách, kde převážná část manipulace je pomocí vysokozdvižných vozíků. Stavebnicový systém umožňuje optimální využití místa.

Výška stojin: 1,75 m až 15 m
Nosnost buňky: až 4500 kg
Nosnost regálového sloupce: až 25 tun

Pro velmi velké zátěže, křehké nebo nestabilní zboží je vhodný vjezdový regál, který v porovnání se standardními paletovými regály zvyšuje využitelnost plochy skladu.

Čelní regály jsou naopak vhodné pro skladování na kovových paletách. Tento typ regálu umožňuje maximální využití výšky regálu vyloučením horizontálních nosníků.

Pro maximální využití plochy skladu (úspora až 40%) jsou vyráběny takzvané pojízdné paletové regály. Pojízdné regály vzniknou spojením konstrukcí paletových regálů a mobilních podvozků, které umožnují otevírání a zavírání pracovních uliček mezi řadami regálů.

Spádové regály nabízí vysoce efektivní skladování palet s vysokou hustotou a mírou využití prostoru skladu.

Skladování lehkého a středně těžkého zboží

Plně modifikovaný regál je konstruovaný pro skladování nepaletovaného zboží na policích s velkým rozpětím mez stojinami. Vhodný je například pro skladování pneumatik, spojovacího materiálu, rozměrnějšího druhu materíálu apod. Výhodou tohoto typu regálu je rychlá instalace, dobrá stabilita a hlavně nízká cena. Lze jej využít i pro vícepodlažní sklady.

Na druhou stranu policový systém má všestranější využití. Je navržen pro použití od kanceláří, archivů, dílen po průmyslové sklady. Výhodou je taktéž snadná montáž a variabilita.

Vícepodlažní regálové systémy

Jedná se o takzvanou nadstavbu neboli plošinu. Pokud nestačí stávající kapacita nebo plocha skladu jsou konstruovány dva typy: podlaha mezi rámy a podlaha přesahující nosné rámy. Tyto dva typy regálů je možné i kombinovat. Pro provoz se podlahy, kde se zpravidla používá dřevotříska nebo ocelové rošty dimenzují od 350 kg/m2 do 1000 kg/m2.

Válečkové tratě

Tento speciální regálový systém je vhodný zejména pro kompletaci objednávek. Válečkové tratě jsou používané v mnoha kombinacích, které závisí na rozměrech kartonů, kvalitě kartonů a jejich hmotností.

Skladování dlouhého zboží

Pro skladování dlouhých předmětů se obvykle používají konzolové regály. Konstrukce se optimalizuje pro zatížení od 50 do 2500 kg na konzolu a pro různé délky uloženého materiálu. Ta typické dlouhé zboží můžeme považovat kovové a plastové trubky a profily, dřevěné latě, prkna a podobně.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce