Jak nejlépe uskladňovat

Datum: 29.10.2009 Autor: Pavel Kujal Přečteno: 319
/images/clanky/1256802484_paletov-_reg-l_mal-.jpg

Potřebujete uskladnit zboží, materiál, dokumenty…? Existuje řada způsobů. Třeba na podlahu? Jistě, že ne. Použijeme například regály.
Zde se dozvíte, pro jaké druhy zboží je vhodný konkrétní regálový systém.
Skladování zboží větších rozměrů a hmotností

Pro tyto potřeby je nejvhodnější a nejrozšířenější skladovací systém paletových regálů. Konstrukce regálu jsou určeny pro optimalizované skladování nejrůznějšího zboží na paletách, kde převážná část manipulace je pomocí vysokozdvižných vozíků. Stavebnicový systém umožňuje optimální využití místa.

Výška stojin: 1,75 m až 15 m
Nosnost buňky: až 4500 kg
Nosnost regálového sloupce: až 25 tun

Pro velmi velké zátěže, křehké nebo nestabilní zboží je vhodný vjezdový regál, který v porovnání se standardními paletovými regály zvyšuje využitelnost plochy skladu.

Čelní regály jsou naopak vhodné pro skladování na kovových paletách. Tento typ regálu umožňuje maximální využití výšky regálu vyloučením horizontálních nosníků.

Pro maximální využití plochy skladu (úspora až 40%) jsou vyráběny takzvané pojízdné paletové regály. Pojízdné regály vzniknou spojením konstrukcí paletových regálů a mobilních podvozků, které umožnují otevírání a zavírání pracovních uliček mezi řadami regálů.

Spádové regály nabízí vysoce efektivní skladování palet s vysokou hustotou a mírou využití prostoru skladu.

Skladování lehkého a středně těžkého zboží

Plně modifikovaný regál je konstruovaný pro skladování nepaletovaného zboží na policích s velkým rozpětím mez stojinami. Vhodný je například pro skladování pneumatik, spojovacího materiálu, rozměrnějšího druhu materíálu apod. Výhodou tohoto typu regálu je rychlá instalace, dobrá stabilita a hlavně nízká cena. Lze jej využít i pro vícepodlažní sklady.

Na druhou stranu policový systém má všestranější využití. Je navržen pro použití od kanceláří, archivů, dílen po průmyslové sklady. Výhodou je taktéž snadná montáž a variabilita.

Vícepodlažní regálové systémy

Jedná se o takzvanou nadstavbu neboli plošinu. Pokud nestačí stávající kapacita nebo plocha skladu jsou konstruovány dva typy: podlaha mezi rámy a podlaha přesahující nosné rámy. Tyto dva typy regálů je možné i kombinovat. Pro provoz se podlahy, kde se zpravidla používá dřevotříska nebo ocelové rošty dimenzují od 350 kg/m2 do 1000 kg/m2.

Válečkové tratě

Tento speciální regálový systém je vhodný zejména pro kompletaci objednávek. Válečkové tratě jsou používané v mnoha kombinacích, které závisí na rozměrech kartonů, kvalitě kartonů a jejich hmotností.

Skladování dlouhého zboží

Pro skladování dlouhých předmětů se obvykle používají konzolové regály. Konstrukce se optimalizuje pro zatížení od 50 do 2500 kg na konzolu a pro různé délky uloženého materiálu. Ta typické dlouhé zboží můžeme považovat kovové a plastové trubky a profily, dřevěné latě, prkna a podobně.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Dobré PR je konkurenční výhodou

Každá firma se snaží o co nejlepší image. Úkolem public relations (PR) je budování dobrého jména firmy.

Pomůžeme vám minimalizovat energetické ztráty vašeho domu

Zejména u starších domů díky jejich nedokonalé konstrukci dochází k velkým energetickým ztrátám. Kde je situace nejhorší a úniky jsou největší, pomůže odhalit termografie budovy pomocí kvalitní termokamery.

Kvalita povrstvení zorníků je pro ochranné brýle zásadní

Ochranné pracovní brýle musí maximálně chránit zrak a zajišťovat ideální výhled za každé situace. Zamlžené, poškrábané nebo znečištěné zorníky znesnadňují výkon práce a výrazně zvyšují riziko úrazu během pracovní...

Mýtus o půjčkách se zástavou nemovitostí

Chcete půjčku, kde nejsou poplatky předem? Tak naše nebankovní půjčka je zcela bez poplatků předem. Nemusíte se obávat poplatků. Požádejte si o půjčku ihned

Máte webové stránky opravdu kvalitní?

Internet umožňuje mnoho způsobů, jak svou firmu prezentovat a jak upozornit na sebe a na nabízené produkty či služby. Jedním ze základních způsobů prezentace firmy jsou webové stránky. Web může na první pohled zaujmout nebo...

Zateplení a hydroizolace plochých střech

Majitelé starších domů s plochou střechou musí často řešit řadu problémů nejen se špatnou hydroizolací, ale i problémy s tepelnou izolací. <br /> <br />

Brýle s ochranou proti zamlžení vhodné ke sterilizaci

Je běžným standardem, že uvex dodává na trh ochranné pracovní brýle s polakováním proti zamlžení. V současné době, kdy je kladen vysoký důraz na ochranu před virovým nebezpečím, se ve vývojovém středisku uvex podařilo...

Jaká je souvislost mezi inzercí na internetu a získáváním zpětných odkazů pro váš web?

Každá firma chce, aby se její web zobrazoval ve vyhledávačích na předních pozicích. Pořadí výsledků vyhledávání závisí zejména na počtu a kvalitě zpětných odkazů webové stránky.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce