Vánoční cukroví

Datum: 26.10.2009 Autor: Karel Přečteno: 868

Vánoce se nám blíží a cukroví je to pravé, co nám pomůže vytvořit tu pravou, nefalšovanou českou vánoční atmosféru, ponořte se do tajů chutí vánočního cukroví a vychutnejte si chvíle volna v rodinné pohodě s přáteli, vánočním stromečkem, štědrovečerním kaprem, vánočními dárky a vánočním cukrovím.

vánoní cukroví
vánoční cukroví na prodej
vánoční cukroví na objednávku

Vánoce se nám blíží a cukroví je to pravé, co nám pomůže vytvořit tu pravou, nefalšovanou českou vánoční atmosféru, ponořte se do tajů chutí vánočního cukroví a vychutnejte si chvíle volna v rodinné pohodě s přáteli, vánočním stromečkem, štědrovečerním kaprem, vánočními dárky a vánočním cukrovím.

Máte-li rádi sladkosti, dopřejte si jich o Vánoce dvojnásob, nabízíme Vám recepty pro Váš Vánoční stůl, ať už jen jako pochoutku, tak také jako láskyplné cukroví, které zahřeje nejen na duši a provoní Vaši domácnost nefalšovanými Vánoci.
Vánoční cukroví, to je pochoutka, kterou by jste si neměli na Vánoce odepřít. Nemáte čas na pečení cukroví? Nechte pečení na nás. Jsme stále připraveni na Vaše objednávky vánočního cukroví. Tak neváhejte

Jednou z obecně nejstarších a také nejrozšířenějších tradic vánoc je rozhodně i pečení vánočního cukroví. Vánoční cukroví se připravuje z nejrůznějších ingrediencí. V Česku se většina cukroví připravuje ze směsí mouky, cukru, vajec případně i másla a kakaa. Velmi často se používá i například čokoláda, různé druhy ořechů (nejvíce vlašské, lískové ořechy a mandle) a nechybí ani kandované ovoce. Mezi ty nejtypičtější české výrobky vánočního cukroví patři bezpochyby například koláčky z lineckého těsta, které se navíc dochucuje strouhaným kokosem a v případě potřeby i kakaem. Typické vůně, které se při pečení vánočního cukroví o vánocích linou z kuchyní jsou vůně vanilky a rumu. Nejčastějším druhem používaného koření je skořice.

Prapředci dnešního vánočního cukroví nesloužili jen k mlsání, ale také k ochraně. Praotcem vánočního cukroví je opět pohanských zvyk, pomocí nějž se v nejmocnější noci roku (zimního slunovratu) chránil dům i rodina před temnými silami. Cukroví tehdy patřilo mezi ochranné a obřadní pokrmy, proto se peklo např. ve tvaru zvířat a zavěšovalo na dveře stavení, chlévy a ovocné stromy. Rozdávalo se i všem členům rodiny včetně chasy.

Vánoční cukroví se však chutí dosti lišilo od dnešních máslo oříškových pochoutek. Ještě v první polovině minulého století se pekly především perníčky. Používal se hodně med a sušené ovoce. Nejoblíbenějšími pamlsky byly karamelky a sladké hračky pro děti dělané z ovoce.

Cukrárnu Maruška, kterou Vám touto cestou nabízíme, je novou kolekcí vycházející ze 18leté tradice výroby Vánočního cukroví. Za tuto dobu jsme se stali jedničkou na českém trhu.
I přes zvýšený zájem a vyšší objem výroby, stále klademe velký důraz na ruční výrobu a používání kvalitních surovin.Každý rok pro Vás připravujeme a inovujeme vybrané druhy cukroví a dezertu, tak aby výsledná směs chutí tvořila dokonalý celek, který dokreslí Vánoční atmosféru ve Vašich domovech.
Veškeré výrobky jsou dělány ručně (vyvalované vanilkové rohlíčky, tlapky vymačkávané apod.) Z kvalitních surovin(bez prášků do pečiva, barviv a různých náhražek), používáme mandle, lísková jádra, vlašské ořechy, čistý nugát a rum.
Naše Vánoční cukroví bylo při každé naší účasti na soutežích oceněna 1. místem.
Vánoční cukroví obsahuje typické vanoční druhy, jako vanilkové rohlíčky, tlapky a výrobky z lineckých, ořískových a čokoládových těst, které jsou plněné různými druhy velmi kvalitních marmelád (meruňková, boruvková, malinová, mango, visnová).

Vánoční cukroví na prodej je tu pro Vás, objednávejte již dnes.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce