Chytrá zahradní technika

Datum: 14.10.2009 Autor: ACTUAL NET s.r.o., internetová agentura Přečteno: 476

Pokud máte zahradu, určitě toužíte po krásném zeleném trávníku, precizně střižených keřích a plodných záhoncích. A také moc dobře víte, že krásná a upravená zahrada stojí mnoho času a sil. Nebo ne? Co když vám prozradíme, že námaha je hudbou minulosti a z péče o zahradu se stala radost?

Elespo - elektrické ruční nářadí - NAREX, MAKITA, BOSCH
Elespo - elektrické ruční nářadí - NAREX, MAKITA, BOSCH
Internetová agentura ACTUAL NET

Pokud máte zahradu, určitě toužíte po krásném zeleném trávníku, precizně střižených keřích a plodných záhoncích. A také moc dobře víte, že krásná a upravená zahrada stojí mnoho času a sil. Nebo ne? Co když vám prozradíme, že námaha je hudbou minulosti a z péče o zahradu se stala radost? A stačí k tomu tak málo – vhodná volba chytrých zahradních pomocníků.


Sekačka na trávu


Elektrická nebo motorová (benzínová) sekačka na trávu je naprostým základem v péči o zahradu. Platí, že velké zahrady si žádají sekačku motorovou (benzínovou), malé zahrady obstaráte se sekačkou elektrickou. Klasické sekačky na trávu jsou konstruovány především na sečení velkých rovných ploch. Máte-li na zahradě těžko přístupná místa, volte strunovou sekačku, se kterou se dostanete pod keře i do dalších záludných zákoutí. Lištové sekačky na trávu naleznou uplatnění na loukách, mezích, sportovištích či okrajích silnic. Tedy tam, kde jsou kladeny nároky na přesný střih.


Vertikulátor = provzdušňovač


Samotná sekačka na trávu krásný trávník nezajistí. Dalším skvělým pomocníkem při péči o zahradu je tzv. provzdušňovač, neboli vertikulátor. Jak již název napovídá, úkolem provzdušňovačů je mělkými kolmými zářezy půdu provzdušnit. Vertikulací se do půdy dostane optimální množství vody, kyslíku a živin. Podobně jako u sekaček, existují i u provzdušňovačů motorové (benzínové a elektrické verze.


Křovinořez


Pokud je zahrada zarostlá vysokou travou s dužnatými stonky, tvrdými kopřivami či náletovými dřevinami, je ta pravá chvíle pro křovinořez. Zatímco běžná sekačka na trávu na podobnou „katastrofu“ nestačí, křovinořez si s ní poradí hravě. Vyhněte se levným neznačkovým modelům a volte osvědčené výrobce. Podle odborníků ze společnosti ELESPO mezi takové výrobce patří například Dolmar, Hitachi, Sharks či SOLO.


Elektrické nůžky, plotostřih


Elektrické nůžky oceníte při zastřihávání živých plotů, okrasných keřů a dřevin. Vybrat si můžete mezi elektrickými, popř. akumulátorovými plotostřihy, a benzínovými plotostřihy. Konkrétní volba záleží na podmínkách, ve kterých budete stříhat. Benzínové plotostřihy jsou, podobně jako řetězové pily, náročnější na údržbu, na druhou stranu jsou všestrannější. Důležitým hlediskem při výběru elektrických nůžek je délka lišty. Při práci s plotostřihem je dobré dodržovat zásady bezpečnosti a používat ochranné brýle a rukavice.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce