Kreditní karty se staly důležitou částí života každého z nás

Datum: 09.10.2009 Autor: Martin Pavel Přečteno: 619

Možná je to již klišé, ale svět se žene neuvěřitelnou rychlostí kupředu a vše se převádí do digitální formy – neboli do řeči počítačů. Stejně je tomu i ve světě financí, neboli ve světě našich peněz.

kreditní karty
kontokorent
PayPal

Na svoji výplatu si sáhne už jen málokdo, většinou ji vidí pouze ve svém internetovém bankovnictví. Aby poté mohl utrácet, potřebuje hotovost nějak dostat. První možností je ji vybrat z bankomatu pomocí kreditní karty. Druhou možností je v obchodě, na benzince nebo v restauraci zaplatit přímo kartou. Jakkoliv je to výhodné, je to zároveň i nebezpečné. Když ztratíte hotovost, nálezce nebo zloděj k ní má přístup ihned. V případě že používáte kartu, tak je omezen pinem – neboli vaším heslem k bankovnímu výběru. Mnoho lidí si usnadňuje zapamatování pinu tím, že si jej napíše na kus papíru a přiloží do peněženky. Tímto dává naprosto volný přístup nálezci peněženky k jeho účtu. Je tedy potřeba na toto bezpečnostní riziko pamatovat. Kreditní karty mají kromě výhody, že nemáte u sebe přímo hotovost i výhodu mnoha výhod, poskytovaných bankami. Můžete si například zřídit kontokorent, neboli čerpání financí z vašeho účtu do mínusu. Tím to ale nekončí. V České republice je sice tato oblast na počátku, ale například v Americe je naprostou samozřejmostí za služby nebo nakupované zboží na internetu platit právě kreditní kartou. Jinou alternativou může být internetový bankovní systém PayPal. Je to vlastné takový imaginární bankovní účet na internetu, kam si můžete posílat peníze a později jimi platit ostatním lidem nebo firmám. Oproti bankovním převodům má jednu ohromnou výhodu. Platba je provedena ihned a není potřeba jako u banovního převodu čekat několik dnů.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce