Hlíva ústřičná je malým zázrakem

Datum: 08.10.2009 Autor: Petr Skoupy Přečteno: 692

Hlíva ústřičná se v poslední době dostává do pozornosti lidí, zabývajících se svým zdravím. Její léčivé účinky jsou známy již dlouhou dobu, ale vědecké výzkumy teprve před třiceti lety potvrdily a dodnes potvrzují její nezastupitelnou roli nejen jako potraviny, ale i léčivé houby. Hlíva ústřičná tak patří k nejcennějším pokladům mezi houbami.

Hlíva ústřičná
Hlíva ústřičná pěstování
Hlíva ústřičná recepty

S hlívou proti rakovině
Mnozí lidé znají hlívu ústřičnou jen jako součást některých pokrmů. V posledních letech se však více a více poukazuje na její vynikající protizánětlivé, protivirové a protirakovinné účinky. Látka beta 1,3 D glukan obsažená v této houbě působí vysoce účinně proti nádorovým buňkám a podporuje imunitní pochody v těle. Kromě toho působí blahodárně na organismus po chemoterapii a podporuje regenerační procesy v těle.

Hlíva ústřičná „zázračná“
Hlíva ústřičná obsahuje kromě beta - 1,3 - D glukanu i jiné zdraví příznivé látky z řady vitamínů skupiny B, vitamínu C, D, K, nenasycené mastné aminokyseliny, stopové prvky, jako selen, železo, jód, chrom, měď, sodík nebo zinek. Obsahuje velké množství sterolů, proteinů a vlákniny. Mezi největší pozitiva hlívy ústřičné patří snižování hladiny cholesterolu a cukru v krvi, což působí proti nemocem srdce a cév a také proti cukrovce. Hlíva tlumí alergické reakce, astma, působí proti zánětům kloubů, kožním onemocněním a ekzémům, podporuje funkci slinivky, jater a ledvin a působí regeneračně proti stárnutí, posiluje tělo při stavech únavy a vyčerpání. Detoxikuje tělo a působí proti virovým infekcím typu chřipky. Ruští vědci z hlívy ústřičné dokonce izolovali účinné antibiotikum.

Houba ze supermarketu, lékárny i domova
Hlíva ústřičná patří mezi dřevokazné houby a v našich lesích se vyskytuje od září do března. Roste na pařezech a stromech v listnatých lesích, často v blízkosti vodních toků. Sehnat se však dá i v běžné obchodní síti. Výhodou je i to, že si hlívu ústřičnou může pěstovat téměř kdokoliv. Lze ji úspěšně vypěstovat v domku nebo třeba i v klasickém paneláku na balkoně. Teplota při pěstování houby by se měla pohybovat kolem dvaceti stupňů Celsia a v zimě a v létě vyžaduje rozptýlené světlo. Někteří lidé tvrdí, že nejsilněji působí prášek z hlívy, který lze koupit nejčastěji ve formě tobolek nebo tablet v lékárnách nebo v některých prodejnách zdravé výživy.

Ze zdravotních důvodů je nejlepší konzumovat hlívu každý den po dobu minimálně tří měsíců. Hlíva ústřičná působí léčivě a preventivně proti mnoha neduhům a kromě toho skvěle chutná a může obohatit a zpestřit každý jídelníček. Hlíva je nejzdravější a zřejmě nejvíce nedoceněnou houbou u nás. Dejme hlívě ale i sobě znovu šanci…

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce