Na co si dát pozor při nákupu auta v autobazaru?

Datum: 08.10.2009 Autor: ACTUAL NET s.r.o., internetová agentura Přečteno: 964
/images/clanky/1255011455_frontpage-td-1.jpg

Kupujete auto v autobazaru? Jedním z mála pozitivních dopadů ekonomická krize jsou klesající ceny ojetých vozů, které nikdy nebyly tak nízké jako v současné době. Nabídka modelů a značek v autobazarech je nepřeberná a vybere si zde opravdu každý.

Autobazar AUTO DANTE, autobazar
Internetová agentura ACTUAL NET

Kupujete auto v autobazaru? Jedním z mála pozitivních dopadů ekonomická krize jsou klesající ceny ojetých vozů, které nikdy nebyly tak nízké jako v současné době. Nabídka modelů a značek v autobazarech je nepřeberná a vybere si zde opravdu každý. Pokud zvažujete nákup zánovního vozu můžete tak ušetřit značné finanční prostředky. Nejste odborníkem a znalcem automobilů a bojíte se rizika, že vyberete špatně? Při výběru vozu je určitě potřeba se věnovat některým rizikovým faktorům.

Zeptali jsme se odborníků


Zeptali jsme se firem, které obchodují s ojetými automobily, na jaká rizika by si měl dát kupující zejména pozor. Jedním z tradičních českých autobazarů je autobazar AUTO DANTE, která má již 15 let zkušeností. Pro nás laiky jsme od odborníků z AUTO DANTE získali řadu neocenitelných rad. Co tedy v AUTO DANTE doporučují?

Dvakrát měř, jednou řež!


Protože nový automobil nekupujete každý den, je třeba vybírat důkladně a s rozmyslem. Při nákupu ojetého vozu víc než kdy jindy platí známé „dvakrát měř, jednou řež“. Proto je důležité vybírat u solidních autobazarů, kde vám spolu s prodejem auta poskytnout i kvalitní servis. Kvalitním servisem se myslí široká škála služeb od poradenství, přes kompletní leasingové a úvěrové služby, až po úkony na dopravních inspektorátech. V autobazaru AUTO DANTE najdete spolehlivé a prověřené automobily známých značek, solidní ceny i profesionální servis.

Jak rozpoznat stav vozu - karoserie


Správné posouzení stavu vozu je důležité nejen z hlediska bezpečného nákupu, ale také pro stanovení reálné ceny vozu. Prvním základním hlediskem je pečlivé posouzení stavu karoserie. Zde je potřeba se zaměřit na nepatrné rozdíly barevných odstínů částí karoserie, prach pod povrchovým lakem a různé šířky spár mezi karosériovými díly. Všechny tyto faktory ukazují, že jde o bourané vozidlo po nehodě. Dalším pro nás nežádoucím jevem je koroze, která se projevuje drobnými skvrnami nebo fleky. Při kontrole karoserie pak určitě nezapomeňte na podběhy, funkčnost dveří, zavírání zavazadlového a motorového prostoru.

Jak rozpoznat stav vozu - interiér a technické součásti


V další části naší prověrky bychom se měli zaměřit na stav technických součástí, dílů, jízdní vlastnosti a interiér. Podle interiéru vozidla nejen bezpečně poznáte jak se předcházející majitel o vozidlo staral, ale také zda stav jeho opotřebení odpovídá stavu tachometru.

Technickou prověrku zaměříme na únik kapalin, tlumiče, pneumatiky a uložení náprav. Stav tlumičů a kontrola výztuh v prostoru motoru, to vše má vliv na neporušené deformační zóny, sjíždění pneumatik, chování vozu v zatáčkách a účinnost brzd. Při testovací jízdě dobře poslouchejte, neboť klepání, nárazy či vibrace jsou signálem, že něco není v pořádku.

Identifikátory vozidla


Kontrola identifikátorů vozidla je stejně důležitá jako kontrola technického stavu. V autobazaru AUTO DANTE všem kupujícím také doporučují seznámit se z historií vozidla. Zájemce by se měl zajímat o to, kdy auto bylo vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, jak vůz navštěvoval servis případně i z jakého důvodu.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce