Na co si dát pozor při nákupu auta v autobazaru?

Datum: 08.10.2009 Autor: ACTUAL NET s.r.o., internetová agentura Přečteno: 1002
/images/clanky/1255011455_frontpage-td-1.jpg

Kupujete auto v autobazaru? Jedním z mála pozitivních dopadů ekonomická krize jsou klesající ceny ojetých vozů, které nikdy nebyly tak nízké jako v současné době. Nabídka modelů a značek v autobazarech je nepřeberná a vybere si zde opravdu každý.

Autobazar AUTO DANTE, autobazar
Internetová agentura ACTUAL NET

Kupujete auto v autobazaru? Jedním z mála pozitivních dopadů ekonomická krize jsou klesající ceny ojetých vozů, které nikdy nebyly tak nízké jako v současné době. Nabídka modelů a značek v autobazarech je nepřeberná a vybere si zde opravdu každý. Pokud zvažujete nákup zánovního vozu můžete tak ušetřit značné finanční prostředky. Nejste odborníkem a znalcem automobilů a bojíte se rizika, že vyberete špatně? Při výběru vozu je určitě potřeba se věnovat některým rizikovým faktorům.

Zeptali jsme se odborníků


Zeptali jsme se firem, které obchodují s ojetými automobily, na jaká rizika by si měl dát kupující zejména pozor. Jedním z tradičních českých autobazarů je autobazar AUTO DANTE, která má již 15 let zkušeností. Pro nás laiky jsme od odborníků z AUTO DANTE získali řadu neocenitelných rad. Co tedy v AUTO DANTE doporučují?

Dvakrát měř, jednou řež!


Protože nový automobil nekupujete každý den, je třeba vybírat důkladně a s rozmyslem. Při nákupu ojetého vozu víc než kdy jindy platí známé „dvakrát měř, jednou řež“. Proto je důležité vybírat u solidních autobazarů, kde vám spolu s prodejem auta poskytnout i kvalitní servis. Kvalitním servisem se myslí široká škála služeb od poradenství, přes kompletní leasingové a úvěrové služby, až po úkony na dopravních inspektorátech. V autobazaru AUTO DANTE najdete spolehlivé a prověřené automobily známých značek, solidní ceny i profesionální servis.

Jak rozpoznat stav vozu - karoserie


Správné posouzení stavu vozu je důležité nejen z hlediska bezpečného nákupu, ale také pro stanovení reálné ceny vozu. Prvním základním hlediskem je pečlivé posouzení stavu karoserie. Zde je potřeba se zaměřit na nepatrné rozdíly barevných odstínů částí karoserie, prach pod povrchovým lakem a různé šířky spár mezi karosériovými díly. Všechny tyto faktory ukazují, že jde o bourané vozidlo po nehodě. Dalším pro nás nežádoucím jevem je koroze, která se projevuje drobnými skvrnami nebo fleky. Při kontrole karoserie pak určitě nezapomeňte na podběhy, funkčnost dveří, zavírání zavazadlového a motorového prostoru.

Jak rozpoznat stav vozu - interiér a technické součásti


V další části naší prověrky bychom se měli zaměřit na stav technických součástí, dílů, jízdní vlastnosti a interiér. Podle interiéru vozidla nejen bezpečně poznáte jak se předcházející majitel o vozidlo staral, ale také zda stav jeho opotřebení odpovídá stavu tachometru.

Technickou prověrku zaměříme na únik kapalin, tlumiče, pneumatiky a uložení náprav. Stav tlumičů a kontrola výztuh v prostoru motoru, to vše má vliv na neporušené deformační zóny, sjíždění pneumatik, chování vozu v zatáčkách a účinnost brzd. Při testovací jízdě dobře poslouchejte, neboť klepání, nárazy či vibrace jsou signálem, že něco není v pořádku.

Identifikátory vozidla


Kontrola identifikátorů vozidla je stejně důležitá jako kontrola technického stavu. V autobazaru AUTO DANTE všem kupujícím také doporučují seznámit se z historií vozidla. Zájemce by se měl zajímat o to, kdy auto bylo vyrobeno, kolik kilometrů ujelo, jak vůz navštěvoval servis případně i z jakého důvodu.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Co je to vizuální marketing?

marketing je obor, který se zaměřuje na vše, co vnímáme očima a jak to ovlivňuje naše rozhodování a vnímání značek. Zahrnuje různé prvky, jako jsou internetové stránky, firemní loga, polepy aut, firemní stejnokroje a další...

Zateplení domu přináší výhody

Přestože hlavním cílem zateplení domu je finanční úspora za vytápění, zateplování domu nabízí celou řadu výhod, které přesahují pouhou úsporu nákladů na energie.

Rukavice odolné proti propíchnutí

Rukavice ThornArmor® 3092 se vyznačují vynikající odolností s úrovní ochrany proti proříznutí F. Vysoké odolnosti proti proříznutí a propíchnutí je dosaženo díky značkovému materiálu SuperFabric®. Jedná se o exkluzivní...

Klady a zápory plastových oken

Plastová okna mají řadu výhod i nevýhod. Tak jako v ostatních oborech nové technologie a lepší materiály postupně nevýhody snižují. Mezi hlavní výhody plastových okem patří nižší pořizovací náklady a snadná údržba.

Chraňte své oči kvalitními brýlemi

Jedním z nejdůležitějších lidských smyslů je zrak. Každý by měl své oči maximálně chránit zejména ochrannými brýlemi. Zrak mohou poškodit odletující pevné částice, prach, kyseliny, záření, a to i záření sluneční.

Výhody internetové reklamy

Internetová reklama má velký dosah a velkou výhodou je možnost přesného zacílení na potenciální zákazníky. Reklamu lze směřovat na konkrétní část trhu například dle zájmu, dle bydliště, věku a také podle produktů, které...

Pozor na vlhkost ve stavebních konstrukcích

Mnohé stavební materiály jsou pórovité, a tudíž mohou obsahovat vlhkost. Jedná se o přirozený jev. Pokud vlhkost nepřesáhne určitou hranici, nejedná se o závadu.

Udržitelné ochranné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg

Protiřezné rukavice Bamboo TwinFlex® D xg propojují udržitelnost a high-tech technologii pro větší ochranu a pohodlí při nošení. Jedná se o ochranné rukavice odolné proti proříznutí stupně D s přírodním bambusovým vláknem.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce