Práce není jen o znalostech v oboru

Datum: 26.09.2009 Autor: Jan Vydrus Přečteno: 732

Pokud přemýšlíte o práci, tak možná berete jen ten zjednodušený pohled, že je celý tento proces jen o znalostech a vzdělání. Opak je ale pravdou.

finance
pojištění auta
přijímací pracovní pohovor

Pokud přemýšlíte o práci, tak možná berete jen ten zjednodušený pohled, že je celý tento proces jen o znalostech a vzdělání. Opak je ale pravdou. Znalosti a vzdělání v oboru, kde budete pracovat jsou jistě důležité, ale neméně důležité jsou i znalosti v jiných oborech. Za prvé bychom mohli říct, že v psychologii a společenském chování – čeká vás totiž přijímací pracovní pohovor. Zde nestačí pouze ukázat, že máte patřičné znalosti v oboru, ale umíte i vystupovat, prezentovat se a víte, co znamená společenské chování. Za druhý bod jsou někdy potřeba i jisté finanční znalosti. To neplatí jen u vrcholových manažerů, ale i u dělníků v dílně. Takovémuto zaměstnanci může být například svěřen drahý stroj, takže je dobré mít základní znalost o pojištění proti chybě v zaměstnání. To samé platí, pokud máte například služební auto – pojištění auta. Poslední třetí bod je pro všechny stejný. Pokud svoji práci vykonáváte dobře, budete na konci každého měsíce dostávat peníze. A zde je již určitě potřeba nějaké finanční znalosti. Nejedná se jen o to, jak koupit chleba nebo zaplatit podnájem. Pokud máte nějaké peníze navíc, je vhodné je investovat. Nebo minimálně uložit na účet s výhodným úrokem. A zde je již potřeba znát podstatu pojmu inflace, úrok, bankovní poplatky a další, abyste měli představu, jak se vám vaše investice zhodnotí.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce