Proč vlastně používat CRM systém?

Datum: 10.05.2021 Autor: Tibor Vybíhal Přečteno: 911
/images/clanky/1620641424_customer-relationship-managament-icon-with-keywords-picture-id1148393318.jpg

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete snadno získat informace o všech svých leadech i existujících zákaznících – veškerou historickou i aktuálně probíhající komunikaci či uskutečněné objednávky i několik období zpětně.

Co je CRM?
Proč CORIPO?
Chci vyzkoušet CORIPO

A co tedy CRM znamená? CRM je zkratka anglického termínu Customer Relationship Management, kdy jsou právě touto zkratkou označovány aktivity zaměřené na řízení vztahů a komunikaci se svými zákazníky, která je základem každého stabilního a úspěšného byznysu.Pokud ještě stále CRM systém nemáte, tak je možná právě na čase, abyste do něj investovali.S nástupem CRM se můžete těšit na:- Detailnější informace o svých zákaznících

- Rychlou a efektivní komunikaci se zákazníky

- Vylepšený a inteligentnější zákaznický servis

- Vytváření a udržování loajálních zákazníků

- Automatizaci úkolů, jako vyplňování formulářů, zasílání zpráv apod.

- Snadnou analýzu dat díky reportingovým modulům

- Prodej, marketing i zákaznický servis čeká růst efektivity

- Růst prodeje a vyšší ziskovostZavřete oči a představte si na moment, jak fungovalo řízení obchodu dříve před existencí CRM systému: navrhnuli jste a vytvořili nějaký produkt, který se poté vaši obchodní zástupci snažili dostat až ke koncovému zákazníkovi. Pokud se objevily libovolné problémy s vašimi zákazníky a vaším prodejem, tak jste se o této situaci pravděpodobně ani nedozvěděli a neměli tak možnost včas adekvátně zareagovat na vzniklou situaci.Podle naší studie a podrobné statistky až 78 % obchodníků, kteří při své práci nevyužívají CRM systém, tak neplní své prodejní plány. Zatímco celých 65 %, kteří benefitů CRM využívají, tak jich dosahují a plní plány s naprostou lehkostí.Je tedy snadné vidět, jak významným a mocným nástrojem CRM systém skutečně je: získáte nejen lepší přehled o svých zákaznících, ale i o kvalitě práce vašich obchodníků. Vše naleznete na jednom místě a v jedné databázi, díky čemuž jednoduše zlepšíte vaše produkty či služby a snadno tak dosáhnete chtěného růstu.Investice do CRM systému tedy vede ke zlepšení a urychlení vašeho obchodního vzorce a začne se vám vracet hned v prvních dnech po implementaci v ušetřeném času vašich zaměstnanců, kteří rázem mohou ve firmě fungovat mnohem produktivněji. Plným využíváním nástrojů CRM systému zefektivníte a optimalizujete všechny pracovní postupy – vliv kvalitního CRM systému, tak nezůstává pouze u obchodního oddělení, ale přesahuje od realizátorů, servisu až po účetní oddělení. Přítomnost kvalitního CRM systému ve vaší firmě pocítí zkrátka úplně každý.Sladkou odměnou vám tak bude dosáhnutí udržitelného a neustálého prodejního růstu, který bude doprovázen celkovou vyšší ziskovostí.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce