Jak vybrat správný typ žaluzií?

Datum: 24.08.2018 Autor: Zuzana Přečteno: 773

Mnoho z nás si při představě žaluzií vybaví klasické vnitřní, tedy interiérové žaluzie, které vidíme téměř v každém bytě a domě. Venkovní žaluzie jsou přitom často, a možná zbytečně, opomíjeny. Jsou sice výrazně dražší a obecně se doporučují spíše interiérové horizontální žaluzie, nicméně existují případy, kam se venkovní žaluzie skvěle hodí a celkově působí velmi elegantně a dobře.

Horozintální žaluzie
Sítě proti hmyzu
Vertikální žaluzie

Žaluzie nejsou jen funkčním doplňkem sloužícím ke stínění, ale v dnešní době mohou být také skvělým designovým doplňkem vašeho domova.

Běžné interiérové žaluzie

Klasické interiérové žaluzie jsou velmi levné a možná i proto tolik oblíbené. Vyrábí se jich skutečně obrovské množství různých variant a existují i elegantnější typy než klasické bílé žaluzie, které většinou známe. Vybírat si můžete také z různých materiálů. Oblíbené jsou také proto, že se snadno montují, jednoduše se namontují na rám plastových oken, které jsou pro ně dnes už běžně přizpůsobeny. Samotná montáž zabere jen pár minut.

Velkou nevýhodou je propustnost tepla. Vnitřní žaluzie sice stíní, ale propouští velkou část tepla do pokoje, zvláště když se lamely vlivem slunečního svitu nahřejí.

Elegantní venkovní žaluzie

Venkovní žaluzie vidíme méně, jednak proto, že jsou mnohem dražší, ale také proto, že pro jejich montáž jsou většinou už potřeba i menší stavební úpravy – zvláště u starších domů. Tento typ žaluzií má velkou výhodu v tom, že dokáže nejen stínit, ale hlavně bránit propustnosti tepla, oproti klasickým vnitřním žaluziím to může být o více než 60 %. Využívají se především v případě, kdy chcete stínit velké skleněné plochy.

Venkovní rolety

Samostatnou skupinou jsou venkovní rolety. Velká výhoda venkovních rolet je především v tom, že dokáží nejlépe stínit, propustnost světla je minimální, stejně tak zadrží nejvíce tepla. Zároveň mohou sloužit i jako ochrana oken, například v nehostinných podmínkách – třeba na horách. Ochrání vaše okno v případě silného větru, kdy hrozí rozbití například zavátou větví, v případě krupobití a podobně. Nevýhodou naopak je, že venkovní rolety jsou většinou nejdražší variantou a jejich montáž není snadná jako třeba v případě interiérových žaluzií.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce