Zdravé borůvky

Datum: 25.05.2016 Autor: Šárka Přečteno: 703

Malé fialové bobule patří k dětství mnoha z nás. Jeho sbírání v lese stálo sice hodně času a úsilí, ale vyplatilo se – ta sladká chutná dobrota totiž stojí za tu námahu. Borůvky jsou výborné jak samotné, tak jako součást borůvkových knedlíků, mléčných koktejlů nebo koláčů.

borůvky
borůvky
borůvky

Borůvky však nejsou jen chuťovkou, jsou totiž plné vitaminů, minerálů a antioxidantů. Prospívá celému našemu tělu. Navíc si je můžeme zamrazit a vychutnávat si je po celý rok. V borůvkách najdeme vitaminy skupiny B, vitamin C i provitamin A. Co se týče minerálních látek, ta jde hlavně o draslík, fosfor, vápník, mangan, zinek a železo. Borůvky obsahují i třísloviny, které mají blahodárný vliv na trávicí systém. Najdeme v nich i antokyany, které borůvkám dodávají krásnou fialovomodrou barvu. Tento druh flavonoidů je silným antioxidantem a pomáhá chránit organismus před volnými radikály. Navíc snižuje špatný cholesterol, podporuje srdce a cévy, zlepšuje funkci mozku a prospívá i očím. V lidovém léčitelství jsou borůvky využívány při žaludečních problémech, sušené se používají při průjmu, roupech nebo parazitech. Listy borůvky jsou dobré jak na trávicí problémy, tak na močový měchýř a ledviny. Borůvkové sirupy se zase užívají na celkové posílení imunity. V šestnáctém století objevili léčitelé pozitivní účinky borůvek a zjistili, že ulevuje žaludku, střevům i plicím. Mimořádně blahodárně však působí při léčení nádorů a při léčení ran. Jsou zdravé hlavně díky svému barvivu, které obsahuje antioxidanty. Borůvky jsou skvělé i při vysokém krevním tlaku. Stejně jako mrkev, zlepšují borůvky náš zrak. Měli bychom je konzumovat pravidelně a to zvlášť, pokud pravidelně sedíme u počítače a namáháme tak své oči. Látky v borůvkách regenerují oční barvivo a dokážou velice zlepšit vidění při špatných světelných podmínkách. Borůvky navíc pomáhají zklidňovat nervy a odbourávat stres.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce