Jak zprovoznit e-shop na Heureka.cz

Datum: 18.05.2016 Autor: David Přečteno: 941
/images/clanky/1463576418_heureka.jpg

Heureka je největší zbožoví porovnávač v ČR. Jak funguje?Stačí jít na Heureka.cz a zadat do vyhledávacího políčka název produktu, který hledáte (např. iPad, mobilní telefon nebo cokoli jiného), pod vyhledávacím políčkem se zobrazí produkty, které jste hledali (např. iPady) z různých e-shopů a vy si je můžete seřadit např. podle ceny. Pokud najdete svůj vysněný produkt za dobrou cenu, tak se můžete prokliknout rovnou na e-shop a tam si ho zakoupit (u některých obchodů jde udělat nákup přímo na Heurece - neprokliknete se přímo do daného e-shopu, ale vše se odehrává na Heureka.cz).


Otázkou ale je, když máte e-shop, tak jak dostat své produkty do výsledku vyhledávání na Heurece (do seznamu produktů). Dělá se to přes tzv. XML feed. Není to tak složité, jak se zdá. Máte e-shop (ať už na zakázku nebo nějaké předpřipravené řešení) a tyto e-shopy by měly být schopné vygenerovat soubor XML. Funguje to tak, že máte produkty na e-shopu, u kterých máte zadanou cenu, název, popis atd. a někde v administraci budete mít nápis Vygenerovat a tím se Vám všechny produkty a informace o nich vygenerují do XML feedu. Takže XML feed není nic jiného než soubor, kde jsou uvedeny všechny produkty, které máte na e-shopu a všechny informace o nich. XML soubor od Heureky má svou vlastní strukturu, takže nemůže obsahovat naprosto vše, ale jen to, co Heureka vyžaduje a umožňuje.

Tento XML soubor ani nemusíte otevírat. Po vygenerování v e-shopu získáte adresu, která může vypadat např. takto (je to adresa XML feedu):http://www.neco.cz/fotky0000/xml/heureka_czTuto adresu jen vezmete a ne Heureka.cz se dole přihlásíte (sjedete úplně dolů a tam je v patičce možnost Přidat/upravit obchod). Na tuto možnost kliknete a zaregistrujete se do Heureky. Heureka má dva režimy - free nebo placený. My jsme na našem e-shopu šli rovnou do placeného. Ale můžete být ve free režimu a pak na placený přejít.

Po zaregistrování se dostanete k tabulce, kde kromě URL e-shopu, jeho názvu atd. bude i kolonka URL feedu. A tam právě zadáte výše uvedenou adresu.Robot z Heureky se každé dvě hodiny podívá na Vámi zadanou adresu XML souboru a dané údaje v něm (údaje o produktech) si stáhne. Takže jakmile uděláte nějakou změnu na e-shopu a tu promítnete do XML souboru (např. opětovným kliknutím na políčko Vygenerovat nebo nějak podobně se bude asi jmenovat i u vás), tak už nic více nemusíte dělat. Produkty na Heurece se sami aktualizují.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce