Nadační fond Pečovatel zlepšuje kvalitu života

Datum: 11.03.2016 Autor: pecovatel.cz Přečteno: 1091
/images/clanky/1457695452_12645084_1694974160778817_1025280627274310208_n.jpg

Dokážete si představit, jak asi vypadá život člověka s mentálním či fyzickým postižením? Jak žijí senioři, které zradilo zdraví, nebo osoby po těžkých úrazech, nemocech a operacích? Ať už někoho takového ve svém okolí máte, či nikoli, jistě si nám dáte za pravdu, že nejde o život, který bychom jim mohli závidět.

Facebook Nadačního fondu Pečovatel
Příběhy

Dokážete si představit, jak asi vypadá život člověka s mentálním či fyzickým postižením? Jak žijí senioři, které zradilo zdraví, nebo osoby po těžkých úrazech, nemocech a operacích? Ať už někoho takového ve svém okolí máte, či nikoli, jistě si nám dáte za pravdu, že nejde o život, který bychom jim mohli závidět. Obvykle jsou tyto osoby závislé na pomoci ostatních – rodiny, přátel nebo osobních asistentů. A právě služba osobní asistence je pro mnohé výsadou, kterou si ze stávajícího důchodu či rodinného rozpočtu zkrátka nemohou dovolit. Proto vznikl Nadační fond Pečovatel, jehož cílem je zajištění finanční pomoci lidem, kteří potřebují asistenční péči a nemohou si dovolit její financování v plném rozsahu.

Chceme, aby si osobní asistenty mohlo dovolit co nejvíce osob

Služba osobní asistence nepatří k nejlevnějším. Osobní asistenti totiž vykonávají rozsáhlý výčet více či méně náročných úkonů a svou práci berou jako poslání. Pomáhají znevýhodněným osobám s osobní hygienou, oblékáním, přípravou i konzumací pokrmů, vedou s nimi nenucenou konverzaci, pomáhají jim dopravit se z jednoho místa na druhé a celkově se snaží, aby u nich nedošlo k sociálnímu vyloučení a izolaci, jíž jsou bohužel často vystavováni. Aby na službu osobní asistence dosáhl pokud možno co největší počet klientů, vznikl Nadační fond Pečovatel, jehož založení inicioval zapsaný spolek HEWER.

Seznamte se s příběhy a posláním Nadačního fondu Pečovatel

Vznik Nadačního fondu se datuje k 21. únoru a roku 2012. Nově jsou spuštěny také oficiální webové stránky, na nichž naleznete všechny důležité informace, příběhy jednotlivých klientů, ale i jména sponzorů a osob, kterým již Nadační fond Pečovatel a zejména pak jeho dárci pomohli. Nadační fond Pečovatel shromažďuje a přerozděluje prostředky mezi potřebné klienty a žadatele, které získává od soukromých osob, investorů, ale také prostřednictvím veřejných sbírek.

Pomoci můžete i vy

Chcete-li vy sami pomáhat, seznamte se s příběhy lidí, ke kterým osud nebyl příliš štědrý, nebo se zapojte do projektu Křídla pomoci, prostřednictvím kterého přerozdělujeme finanční prostředky mezi ty nejpotřebnější. Malou finanční pomocí můžete přispět také na samotný provoz Nadačního fondu, který je zcela samostatný a nezávislý na státní formě pomoci. Věříme, že společně dokážeme zvýšit kvalitu života těch, kteří si to doopravdy zaslouží.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce