Co jsou webové aplikace a proč je mít?

Datum: 05.09.2015 Autor: Terka Přečteno: 919

Webové aplikace většinou využívají firmy v rámci svých webových stránek s cílem nabídnout přidanou hodnotu pro zákazníky nebo zefektivnit některé firemní procesy a uspořit tak čas a náklady. Webová aplikace může také sloužit firemním partnerům, tedy dodavatelům, klientům nebo obchodníkům.
Webová aplikace se od dříve užívaných klasických aplikací liší tím, že uživatel nemusí mít program nainstalovaný lokálně na svém počítači, sama totiž funguje přes internet. Pokud tedy například potřebujeme provést změnu nebo přejít na novou verzi, nemusí provádět každý uživatel na svém PC zvlášť, webová aplikace se aktualizuje online.Možnosti webových aplikací jsou neomezené a naprogramovat lze téměř cokoliv – rezervační systém na míru, různé formuláře, katalogy, ceníky, reklamní systém, rozhraní pro vytváření objednávek, informační portál, elektronickou aukci, chat nebo diskuzní fórum.Tvorba webových aplikací je v dnešní době spolu s vývojem webových stránek či eshopů běžnou činností. Vždy je ovšem potřeba dbát na bezpečnost, rychlost, rozšiřitelnost a maximální zátěž. Vzhledem k tomu, že webová aplikace běží přes internet, měla by být velmi dobře chráněna před zneužitím, krádeží dat nebo nabouráním serveru. Aby byla webová aplikace efektivní a skutečně ušetřila firmě čas a náklady, musí být funkční a rychlá. Z tohoto důvodu by měla být umístěna na ověřených a bezproblémových serverech.Pokud potřebujete vytvořit webovou aplikaci na míru, dejte nám vědět. Nemáte-li jasnou představu, klidně přijďte na nezávaznou schůzku, popovídáme si a jako profesionálové vám poradíme. V případě zájmu webovou aplikaci nakreslíme, naprogramujeme a nakonec otestujeme, aby stoprocentně splnila svůj účel a vy jste byli s výsledkem spokojeni.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce