Historické vozy Rolls-Royce v Praze

Datum: 05.05.2015 Autor: weiron Přečteno: 1319

Tři velmi mimořádné vozy Rolls-Royce a jeden automobil tovární značky Bentley je možné nalézt v Národním technickém muzeu v Praze.

majitelé
vozy
automobily

Bez ohledu na to, že automobily značky Rolls-Royce se neprodukovaly ve vysokých počtech, jsou dnes tyto historické vozy dosti rozšířené. Byly vždy poměrně kvalitní a výjimečné, že málokdo měl to srdce, odložit je na vrakoviště.

V Praze naleznete vystaveny celkem čtyři vozy. Dva z nich byly vyrobeny před 2. Světovou válkou. Jde o automobil Rolls-Royce 25/30 z roku 1936 a Rolls-Royce Wraith z roku 1938. Další dva vyšly z výrobny krátce po válce. Jedná se o vůz Rolls-Royce Silver Wraith z roku 1946 a vůz Bentley Mark VI z roku 1949.

Kořeny této světoznámé značky vznikly již v roce 1906. V tomto roce byla založena společnost pod názvem Rolls-Royce Limited Charlesem Stewartem Rollsem A Frederickem Henrym Roycem. V tomtéž roce tito muži zahájili v Derby výstavbu nové automobilky, která byla uvedena do provozu již v roce 1908.

Mezi první vozy patří velký luxusní sedmilitrový šestiválec Rolls-Royce 40/50 HP Silver Ghost, který vznikl již v Roycových dílnách v Manchestru, a který měl být následně vyráběn v nové továrně. Vůz byl vyráběn od roku 1906 do 1926 a ve své době patřil k nejlepším vozů světa. K jeho přednostem patřila pohodlnost, spolehlivost a k jeho záporům, tím byla jeho cena.

Posun Rolls Royce Ltd. Přišel v roce 1931, kdy společnost koupila továrnu v Crewe, jež vyráběla vozy Bentley, posléze společnost vyráběla oba vozy. Vozy značky Rolls Royce byly spíše pro usedlé spotřebitelé, využívající převážně služeb řidiče a automobily Bentley měly více sportovní charakter a majitelé si je i sami řídili.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce