Půjčil jsem si peníze – mám se stydět?

Datum: 24.09.2009 Autor: Jan Patrik Přečteno: 651

Ještě před pár lety bych si nepůjčil peníze za nic na světě. Udělat něco podobné, by pro mě znamenalo klesnout na dno lidské společnosti. Vždyť přece když na něco nemám, tak si to nekupuji, ne? Jenomže dnes se vše mění. I při zakládání firmy si lidé půjčují peníze na rozjezd. Když se pokazí pračka, tak se jde do banky pro rychlé vyřešení situace.

půjčka ještě dnes
půjčku bez registru
půjčka bez příjmu

Ještě před pár lety bych si nepůjčil peníze za nic na světě. Udělat něco podobné, by pro mě znamenalo klesnout na dno lidské společnosti. Vždyť přece když na něco nemám, tak si to nekupuji, ne? Jenomže dnes se vše mění. I při zakládání firmy si lidé půjčují peníze na rozjezd. Když se pokazí pračka, tak se jde do banky pro rychlé vyřešení situace.
Stejně jsem změnil i názor já, když bylo potřeba udělat nákladnější opravu u mého auta. Auto potřebuji pro mou práci a bez něj se neobejdu. Takže jsem vyrazil do banky. První co mě překvapilo, bylo, že v dnešní době se o peníze neprosí, ale v bance s vámi jednají jako s normálním klientem. Druhá věc, která mě překvapila, byla složitost celého sytému. Nebýt ochotné zaměstnankyně banky, tak tam sedím ještě dnes. Nejdříve jsem byl prověřen v registru. Pokud jste měli dříve problém se splácením, banka vám nepůjčí. Musíte zvolit půjčku bez registru. Druhým rozhodnutím je, jestli chcete ručit. Já bohužel nemám čím, takže jsem bral půjčku bez ručitele. Na jednu stranu jsem značně snížil částku, kterou mi je banka ochotna půjčit. Na druhou stranu nemusím složitě získávat potvrzení o příjmu. Po nastavení a zvolení ještě pár dalších parametrů jsem odcházel spokojený. Protože mám již u této společnosti založený účet, dostal jsem půjčku do 24 hodin (resp. byly mi peníze připsány na účet do 24 hodin). Poté již stačilo zajít do autoservisu domluvit opravu. Může se zdát, že na půjčce prodělám, protože na splátkách zaplatím více. Pravdou ale je, že se tímto má finanční situace okamžitě vyřešila a auto bylo do týdne pořádku – mohl jsem tedy pracovat a peníze se mi mnohokrát vrátili. Záleží na každém, jestli se mu půjčka vyplatí a potřebuje ji, nebo je to jen jeho rozmar a peníze utratí za nepotřebné věci. Mě se rozhodně vyplatila.

 

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce