Lehký převis volných vozů ve třetím čtvrtletí

Datum: 10.11.2014 Autor: TimoCom Přečteno: 924
/images/clanky/1415612488_cz_tm_quartalsbericht_2014_q3_rgb.jpg

Dopravní barometr TimoCom zachytil očekávaný průběh
Düsseldorf 21.10.2014 – Na rozdíl od nezvyklého vývoje trhu v předchozím čtvrtletí splnily výsledky dopravního barometru za období od července do září obvyklá očekávání. Snížení podílu nákladů na začátku čtvrtletí, další pokles v měsíci dovolených srpnu a závěrečný růst nákladů. To je to, co známe, co očekáváme a co v konečném součtu znamená poměr nákladů a volných vozů 49:51.

Ve třetím čtvrtletí se dopravní barometr TimoCom choval stejně jako v uplynulých třech letech. V červenci podíl nákladů na evropském dopravním trhu v porovnání s předchozím měsícem poklesl o čtyři procentní body, a poměr nákladů a volných vozů tak činil 47:53. Evropská doprava očekávala další pokles nákladů, jak je právě pro srpen typické. Sezóna dovolených je v mnoha evropských zemích v plném proudu, takže téměř není co přepravovat. A tak se také stalo – podíl nákladů v srpnu poklesl o další čtyři procentní body a dopravní barometr ukazoval poměr 43:57. „V této souvislosti stojí za zmínku, že až do srpna tohoto roku neovlivnily vývoj faktory jako špatné počasí nebo krize ve východní části Evropy mezi Ukrajinou a Ruskem,“ říká Marcel Frings, zástupce společnosti TimoCom. „Výjimkou jsou pochopitelně přepravy přímo v těchto relacích. Objem nákladů přicházejících z Ruska do všech zemí výrazně poklesl.“

Závěrečný sprint plný nákladů

O překvapení ve čtvrtletní statistice se postaralo září. Podíl nákladů podle očekávání rostl, a došlo tak k výraznému převisu, stejně jako v uplynulých letech. Nadšení ale vyvolala intenzita, s jakou se dopravní barometr do pozitivních čísel katapultoval. Podíl nákladů na evropském dopravním trhu se zvýšil o celých čtrnáct procentních bodů. S poměrem 57:43 dosáhlo září dosud nejvyššího podílu nákladů nejen v letošní statistice, ale i za uplynulé tři roky. A to jsou dobré výchozí podmínky pro silné závěrečné čtvrtletí 2014. Myslí si to také Marcel Frings: „Podle našeho názoru poklesne čtvrté čtvrtletí méně, než jsme zvyklí. Říjen se bude podobat září – bude plný nákladů. V listopadu dojde k mírnému propadu, ale hned v prosinci bude znovu potřeba dopravovat více zboží, díky čemuž poroste i dopravní barometr TimoCom.“Více informací o TimoCom a dopravním barometru najdete na www.timocom.cz.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce