Dlažby a obklady v exteriéru

Datum: 27.10.2014 Autor: Tomáš Bartošík Přečteno: 582

KeramickáDlažba
StudioKoupelen
LevnáDlažba

Keramické obklady a dlažby nejsou jen součástí našich domovů, koupelen, kuchyní a často i dalších interiérů, ale můžeme se s nimi setkat i ve venkovním prostředí. Dlažba, položená na náměstí je stále častěji samozřejmostí, ale s obklady se setkáváme i na fasádách rodinných domků či městských projektů. Kromě klasických rozměrů zde můžeme najít i velké formáty až do velikosti 100x300 cm. Můžeme vybírat z imitací mnoha přírodních materiálů. Tyto velké formáty jsou vyráběny ve velmi malé tloušťce, což je pro manipulaci velmi výhodné, protože i přes svůj rozměr jsou velmi pevné, ale zároveň velmi lehké. A výsledný efekt takového obkladu je velmi zajímavý a moc hezký. Obklady vypadají velice dobře a je u nich vzhledem k velkému formátu minimální množství spár. A spáry, které tam přece jen jsou, jsou poměrně malé, takže obložená plocha působí dojmem jednolitého celku. Venkovní obklady jsou tady velmi odolné proti povětrnostním vlivům.

Dost často můžeme vidět keramickou dlažbu na příjezdových cestách k rodinným domům, používáme ji na terasy, krásným příkladem keramické dlažby v „terénu“ je dlažba kolem bazénů, které zdobí zahrady mnoha rodinných vilek. Ve fotogalerii interiérů si můžeme některé realizace obkladů a dlažeb ve venkovním prostředí prohlédnou.

Dlažby, které můžeme použít ve venkovním prostředí, se od vnitřních dlažeb liší, musí splňovat určité podmínky. Musí být co nejméně nasákavé, mrazu a vodě odolné a pevné tak, že jsou odolné proti oděru a povětrnostním podmínkám. To je část z řady faktorů, které musí splňovat. Nesmíme však zapomenout na jednu důležitou vlastnost, musí být protiskluzové. To platí u všech venkovních dlažeb, největší protiskluznost je však důležitá hlavně u bazénů, kde člověk chodí po těchto mokrých dlažbách bosou nohou.

Výběr mezi dlažbami od různých výrobců je však velmi široký, ať je to už množství různých designových provedení, ve kterých jsou vyrobeny, barev či formátů, nabídka je tak široká, že si, jak doufám, vybere opravdu i ten nejnáročnější zákazník. Zajímavá je skutečnost, že díky tomu, že tyto dlažby se vyrábí i v imitaci dřeva, můžeme si tento „luxus“ dovolit i v případě, že dlažbu potřebujeme použít do míst, která nejsou pro přírodní dřevo příliš vhodná.

S klasickou mozaikou, skládanou ze čtverečků i obdélníčků, povětšině v barevném provedení se můžeme setkat v exteriéru nejčastěji v bazénech. Mozaika je celkem často používaným obkladem právě pro tento účel. Je možné z ní vytvořit velmi zajímavé vzory, takže Váš bazén může být obložen celkem originálním způsobem.

Ale mezi mozaikovými dekoračními prvky není k mání jen klasická mozaika složená z malých čtverečků či obdélníčků. Výběr obkladů tohoto druhu je velmi široký, takže nám mozaika udělá krásnou kulisu např. při obkladu dvorů, dokáže vytvořit krásná, někdy i přímo romantická zákoutí, do kterých můžeme vestavět krb a za horkých letních večerů relaxovat a grilovat s rodinou či přáteli. Pro tyto účely je velmi vhodná mozaika např. skládaná z různě velkých obdélníků, která vytvoří plastický povrch. Může být případně skládaná i na „cihlu“.

Téměř každý z výrobců obkladů a dlažeb má ve svém sortimentu zařazeny obklady a dlažby vhodné pro venkovní použití, které nám dokáží nabídnout to, co si právě my jako obklad či dlažbu představujeme. Jen si musíme udělat přesnou představu, abychom vybrali to správné, s čím budeme dlouhá léta spokojeni, protože obklad či dlažba by nám měly sloužit poměrně dlouhou dobu.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce