Dlažby a obklady v našich domovech

Datum: 03.10.2014 Autor: Tomáš Bartošík Přečteno: 1395

Každý si asi představujeme ideální domácnost trochu jinak, ale je pár základních věcí, které zde chce mít každý.

KeramickáDlažba
StudioKoupelen
LevnáDlažba

Obklady a dlažby? Stále se dostávají do popředí mezi ostatními materiály, používanými na podlahy či stěny. Co nám přináší nového, v čem jsou lepší, proč si místo koberce či plovoucí podlahy pořídit právě je?

Myslím, že jedním z hlavních důvodů je jejich kvalita, dlouhá životnost, velmi různorodý design a velmi snadná údržba.

Dlažby a obklady najdeme v různých formátech, které je možno mezi sebou kombinovat, v poslední době jsou k dostání i nové, velmi tenké obklady či dlažby, které se vyrábí ve velkoformátech až do rozměru 100x300 cm. S takovým obkladem, i přes jeho velký formát, je vzhledem k jeho tloušťce jen kolem 3 mm, velmi snadná manipulace. Obkládání probíhá s minimálními spárami, takže obložená plocha působí jako jednolitý celek.

A jak mohou takové obklady či dlažby vypadat? Vybírat můžeme imitace různých materiálů. Velmi rozšířenou je imitace kamene, která může mít velmi mnoho podob. Téměř všichni výrobci věnují nejednu z výrobních sérií právě imitaci kamene. Můžete obdivovat krásu kamene s jeho přírodním designem, mramoru s jeho žilkováním, či dlažbu i imitaci břidlice, kde je věrně kopírováno jak barevné provedení, tak struktura povrhu.

Mezi materiály novější a moderní se mohou řadit imitace betonu, které dokáží vytvořit také velmi zajímavé a moderní prostředí, i když bychom si řekli, že šeď betonu bude působit studeně a nepřirozeně. Myslím, že tomu tak není, a Vy mi dáte za pravdu, když se podíváte na obklady a dlažby v imitaci betonu, jak Vám je představuje studio koupelen.

Dalším z mnoha materiálů, který se výrobci keramických obkladů a dlažeb snaží napodobit, je kov. Imitace tohoto materiálu má zvláštní design, který vytvoří velmi moderní a nadčasové prostředí a myslím, že padne do oka mnohým z nás.

Velmi zajímavou a jistě velmi oblíbenou je imitace dřeva. U tohoto, stejně jako u jiných materiálů, bývají napodobeniny tak zdařilé, že budete mít často problém na první pohled rozeznat, že se opravdu nejedná o dřevo, ale o keramickou dlažbu. Vybírat můžeme mnoho barevných provedení od bílé až po černou s mnoha variantami a odstíny barvy hnědé. U mnoha imitací je dřevo znázorněno se všemi jeho kresbami, někdy je věrně napodobeno dřevo stárnoucí, poznamenané zubem času. Keramické podlahy v imitaci dřeva se vyrábí převážně v rozměrech 15 či 25 cm a délky kolem 90 cm, což kopíruje taky formát dřevěných podlah. Můžeme docílit tedy dlouhé životnosti a snadné údržby u naší podlahy a přesto můžeme obdivovat krásu dřeva – tohoto krásného přírodního materiálu.

Výběr obkladů a dlažeb je na trhu jistě velmi široký a jistě si vyberete právě to, s čím budete spokojeni dlouhá léta.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce