Kulatý stůl Scientologické církve v Londýně podporuje mír

Datum: 23.10.2013 Autor: Marcela Zahatlanová Přečteno: 483


Londýn, Anglie

12. 10. 2013

Scientologická církev v Londýně si připomněla Mezinárodní den míru diskuzí o lidských právech u kulatého stolu s cílem podpořit společné úsilí k nastolení míru v celém Londýně.

Scientologická církev v Londýně oslavila Mezinárodní den míru 17. září kulatým stolem, kterého se zúčastnil mírový vyslanec OSN, nositel Řádu britského impéria Dr. Iftikhar Ayaz. Událost rozvinula téma Mezinárodního dne míru OSN 2013: „Vzdělání pro mír“.

Veřejní činitelé, umělci a pedagogové se zapojili do živé diskuse o tom, co může veřejný a soukromý sektor udělat, aby přinesl mír do celého Londýna.

V roce 2011 se Londýn zmítal v nepokojích, které se šířily po celé Anglii, měly za následek smrt pěti lidí a odhadované ztráty způsobené škodami na majetku v hodnotě více než 100 miliónů britských liber. Mnohé okolnosti, které přispěly k nepokojům tehdy, pokračují dodnes.

Mark Pinchin, ředitel pro zvláštní záležitosti Scientologické církve v Londýně, představil účastníky Spolu za lidská práva (UHR), iniciativy pro výchovu k lidským právům, kterou Církev podporuje. Představil materiály UHR, které Církev dává k dispozici pedagogům, vymahatelům práva a komunitním programům.

Pinchin popsal výsledky vzdělávání mládeže o Všeobecné deklaraci lidských práv OSN. Zvyšováním povědomí o právech, která mají všichni muži, ženy a děti společná, pomáhá program překlenovat rozdíly a přinášet tolerantnější a humánnější postoj vůči ostatním.

Každý účastník dostal výtisk brožury Scientologie: Jak pomáháme – Spolu za lidská práva, Děláme lidská práva světovou skutečností. Dostali také sadu pro vzdělavatele programu Spolu za lidská práva, která zahrnuje součásti programu – brožuru Příběh práv; oceněný dokument Příběh lidských práv; videoklip UNITED a 30 veřejnoprávních oznámení ilustrujících každý z článků Všeobecné deklarace lidských práv.

Kulatý stůl byl zakončen plánem pro nadcházející rok s konkrétními akcemi ke snížení konfliktu a násilí ve městě, na jejichž uskutečnění se účastníci dohodli.

Scientologové z pěti kontinentů se spojují ve společném úsilí s vládními úřady a nevládními organizacemi, aby dosáhli všeobecného povědomí a zavedení Všeobecné deklarace lidských práv OSN z roku 1948, předního světového dokumentu týkajícího se lidských práv.

Scientologická církev publikovala brožuru Scientologie: Jak pomáháme – Spolu za lidská práva, Děláme lidská práva světovou skutečností, aby vyhověla žádostem o více informací o výuce lidských práv a o iniciativách, které Církev podporuje. Více informací najdete na Scientology.org/humanrights.

###

Zakladatel Scientologie L. Ron Hubbard, napsal: „Lidská práva musejí být učiněna faktem, ne idealistickým snem“, a Scientologické náboženství je založeno na principech lidských práv. Kodex scientologa vyzývá všechny členy církve, aby se věnovali „podpoře pravé humanitářské snahy na poli lidských práv“.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Ochranu osobních údajů stéle ještě nemají všechny firmy vyřešenu

Přestože média se nařízení o ochraně osobních údajů (GDPR) už téměř nevěnují, nařízení opravdu platí a období klidu, ve kterém ÚOOÚ slibuje toleranci k případným prohřeškům, nebude trvat věčně. <br />...

Termovizní měření domů odhalí úniky tepla

Jestliže se majitelé bytových či rodinných domů rozhodnou minimalizovat náklady na energie, první volbou bývá výměna oken a zateplení obvodových stěn budovy. Termovizní měření odhalí místa s největším únikem tepla.

Ochranné pracovní brýle uvex pheos – kvalitní ochrana zraku při jakékoli práci

Ochranné pracovní brýle značky uvex pheos cx2 sonic s lehkou kompaktní konstrukcí jsou ideálním společníkem při jakékoli práci. Tyto funkční uzavřené brýle s širokým zorným polem nabízejí komfort při nošení a díky...

Automaty na kuličky - Vendimex.cz

Investice do našich prodejních mincových automatů se vám opravdu vyplatí. Díky všem svým výhodám zaručují automaty vysokou návratnost počáteční investice, dle umístění asi 3 až 9 měsíců.

Požadavky na získání souhlasu se zpracováním osobních údajů

Dle nařízení GDPR se mění požadavky na získání souhlasu se zpracováním osobních údajů. V případě souhlasu se musí jednat o jednoznačný projev vůle, souhlas musí být poskytnut svobodně a subjekt údajů musí být...

Důvodem k zateplení střechy není jen zamezení tepelných ztrát

Jedním z nejdůležitějších faktorů při kompletní zateplování domu je zabezpečení objektu proti tepelným ztrátám střechou. Tepelná izolace střechy je důležitá i z mnoha dalších důvodů.

Komfort s každým nadechnutím s ochrannými polomaskami uvex.

Řada pracovních prostředí vyžaduje ochranu dýchacích cest pracovníků. Kde nestačí centrální odsávání či filtrace vzduchu musí zaměstnanci používat respirátory a dýchací masky či polomasky.

Znojemsko z nebe

Znojemsko z nebe - kniha plná krásných leteckých záběrů kraje bohatého na víno, kulturní památky i tradice.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce