Pravidla hromadného rozesílání e-mailů

Datum: 21.06.2013 Autor: ANERI Přečteno: 1040

V současné době již není žádným problémem hromadné rozesílání e-mailů. Rozesílání nevyžádané pošty je ale omezeno zákonem.

marketing


Zjednodušeně lze říci, že každý příjemce rozesílaných hromadných obchodních nabídek prostřednictvím e-mailů by měl s jejich zasíláním souhlasit. Zároveň by měl mít každý oslovený obchodní nabídkou možnost odhlásit se ze seznamu obesílaných.

Zde se ukazuje veliká důležitost budování a spravování vlastní databáze klientů. E-mailové kontakty lze získávat od zákazníků včetně zákazníků e-shopu, prostřednictvím formuláře na www stránkách, pomocí soutěží apod. Nákup databáze přes internet není ideální a přináší rizika.

Úspěch marketingové kampaně realizované rozesíláním obchodních nabídek prostřednictvím e-mailů ovlivňuje řada faktorů. Nezáleží pouze na nabízených produktech, ale i na formě nabídky. Důležitý je již předmět zprávy, který příjemce prohlíží jako první a má velký vliv na otevření došlé zprávy.

Zpráva samotná by měla být jasná, přehledná a ne příliš dlouhá. Je obecně známo, že lidé nemají zájem číst rozsáhlé texty, ale chtějí rychlou a jasnou informaci. Výstižné a zvýrazněné nadpisy zákazníkovi jasně sdělí základní údaje. Také použití obrázků a bannerů zvýší propagaci produktu a jeho představení zákazníkovi. Je nutné si také uvědomit, že k e-mailovým nabídkám se později vrací minimum uživatelů. Proto je dobré motivovat čtenáře k akci již při prvním otevření nabídky – např. zvýrazněním tlačítka odpovědět, objednat, zaslat více informací apod.

Hromadné rozesílání e-mailových nabídek – newsletterů má řadu výhod. Není to pouze nízká cena, ale i možnost okamžitého a přesného vyhodnocení jednotlivých kampaní. To přináší možnost zkoušet a hledat nejvhodnější varianty. V kombinaci s dalšími marketingovými nástroji je rozesílání newsletterů účinným komunikačním a marketingovým prvkem.

V současné době různé programy umožňují vytvoření graficky zajímavých nabídek a podrobné sledování a vyhodnocování jednotlivých kampaní. Určitě se vyplatí oslovit firmy mající s hromadnou rozesílkou e-mailů bohaté zkušenosti. V případě zájmu o konzultace či přímo o realizaci rozesílky newsletterů neváhejte kontaktovat marketingovou společnost ANERI s.r.o. z Liberce.

Doporučujeme navštívit

Hubneme cvičením.cz 

Jednoduchý a rychlý způsob, jak na trvalo zhubnout. Rady a tipy jak správně cvičit.  

Stavební rozpočty - Josef Kulda 

Stavební rozpočty a kalkulace staveb vám vytvoří rozpočtář Josef Kulda.

E-shop za skvělou cenu

Profesionální nástroj na správu internetových obchodů. Možnost pronájmu nebo odkoupení e-shopu.

Levná dovolená u moře

Přijďte si vybrat z nabídky více než 150 zemí svojí pohodovou a levnou dovolenou u moře.

Webtown.cz

Vytvoříme pro vás www stránky, eshop nebo systém na míru. To vše za lidové ceny.

Nejnovější články

Firemní identita

Firemní identita neboli Corporate Identity je základní nezaměnitelný vizuální styl firmy nebo společnosti.

Přeměna půdy na obytný prostor

Mnoho majitelů domů uvažuje o přeměně staré půdy využívané pouze jako skladiště na komfortní obytný prostor.

Ortopedická pracovní obuv

Mnoho lidí nemůže nosit standardní bezpečnostní obuv kvůli problémům s chodidly. Aby nemuseli používat drahou, na míru vyrobenou obuv, přichází uvex s produktem uvex motion 3XL.

Rekonstrukce panelových domů

Životnost domů a stavebních materiálů není věčná. Stárnutí a poškození se po určité době týká i panelových domů. Kvalitní rekonstrukcí lze nejen prodloužit životnost budovy, ale i zkvalitnit komfort bydlení.

Ochranná obuv se systémem uvex xenova®

Systém uvex xenova® je vysoce výkonný bezpečnostní systém zcela bez kovů pro ochranu chodila v ochranné obuvi.

Proč vlastně používat CRM systém?

CRM systém je každodenním nepostradatelným pomocníkem, bez kterého se žádná firma v rámci svého životního cyklu dříve nebo později neobejde. Díky CRM systému tak získáte přehlednou centralizovanou databázi, kde můžete...

Marketing nemusíte řešit svépomocí

Marketing je nedílnou součástí každého podnikání. I ti podnikatelé, kteří si myslí, že marketing nepotřebují, se bez něj neobejdou.

Zasklené lodžie zvyšují komfort bydlení

Možnost využívat balkony a lodžie i za nepříznivých povětrnostních podmínek umožnuje jejich zasklení. Zasklením balkonu zvýšíte komfort svého bydlení.

Podpořte nás

Přidejte na vaše stránky ikonku e-článků a podpořte tak kvalitu zdejšího obsahu.

<a href="http://www.e-clanky.cz" title="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma"><img src="http://www.webtown.cz/bannery/banner_88_31.gif" alt="e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma" /></a>

e-články.cz - kvalitní zpětné odkazy zdarma

Novinky a Aktuality

Konečně...

23.01.2011 Tak konečne jsme zpracovali všechny čekající články na schválení :) Snad to takhle pujde i v budoucnu

Pomalé schvalování

29.08.2010 Omlouváme se všem, za mezeru ve schvalování článků, jenž je způsobena našim válením se na pláži :). Tento týden dáme vše do pořádku

Soutěž o banner na hlavní stránce

26.08.2009 Připravili jsme pro vás soutěž o umístění banneru na hlavní stránce